Przełamanie Drapacza, Unia pewnie pokonuje Sokoła Łany Wielkie.

2016-11-13 15:28:39, wyświetleń: 903 W rozegramy w dniu dzisiejszym meczu 14. kolejki ligi okręgowej, Unia Książenice pewnie pokonała ekipę Sokół Łany Wielkie 5-0 (1-0). Trzy bramki zdobył Jacek Drapacz, po jednej dorzucili: Paweł Seretiuk i Arek Suchiński.

Początkowo mecz miał odbyć się dzień wcześniej - w sobotę 12.11.2016 w Łanach Wielkich. Jednak w nocy z piątku na sobotę dokonano kradzieży bramek, ogrodzenia i siatki z piłkochwytów. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych, a mecz ze względu na problemy organizacyjne został przeniesiony na dzień kolejny do Książenic.

Unia do spotkania przystąpiła ze sporymi problemami kadrowymi. Zabrakło trzech nominalnych stoperów - kontuzjowanych Dariusza Kowalewskiego i Michała Siedloka, a także Adriana Zabłockiego. W kadrze meczowej brakowało również Marka Holony, Mateusza Skalika, Michała Sarka czy Rafała Krypczyka.

Wyjściowa 11 Unii wyglądała następująco:
Przemysław Podpołoński, Maciej Stopa, Rafał Adamkowski, Kacper Sosnowski, Jakub Skowronek, Bartosz Smołka, Szymon Cichecki, Arkadiusz Suchiński, Dariusz Adamczyk, Paweł Seretiuk, Jacek Drapacz,
Na ławce rezerwowych zasiedli: Mateusz Niemiec, Szymon Kurc, Marcin Kuczera, a także Marcin Koczy pełniący dziś podwójne zadanie - trenera i zawodnika.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli zawodnicy Gospodarzy. Gra Gości oparta była o rozbijanie ataków Unii i próby kontrataku. Było dużo walki w środku pola.
W 30 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Jacek Drapacz, który zmierzał w kierunku bramki 1 na 1 z bramkarzem. Zdecydował się na szybkie uderzenie w kierunku dalszego słupku, jednak piłka przeleciała obok bramki.

Goście mimo prób poważnie bramce Przemka Podpłońskiego zagrozili tylko raz, ale bramkarz książenickiej Unii stanął na wysokości zadania.

W końcówce pierwszej połowy na kolejne uderzenie z dystansu zdecydował się Jacek Drapacz. Piłka uderzona z ok. 25 metrów ponownie zmierzała w kierunku dalszego słupka i tym razem, ku uciesze niezbyt licznie zgromadzonej publiczności, trafiła wprost w okienko bramki Gości.

W drugiej połowie najbardziej zmieniła się pogoda. Padający śnieg sprawił, że zawodnicy mieli problemy ze śliską murawą. W pierwszym kwadransie w grze Sokoła panował straszny chaos, Unia próbowała to wykorzystać i podwyższyć wynik, ale nie udało się. W odpowiedzi Goście poukładali swoje boiskowe poczynania i próbowali zawiązać kilka składnych akcji.

W 70 minucie meczu rzut z autu na wysokości pola karnego Gości wywalczył Szymon Kurc. Piłka trafiła w pole karne, a najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym okazał się Paweł Seretiuk i podwyższył wynik.

Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale kolejne minuty należały do Jacka Drapacza, który dwukrotnie trafił do bramki Sokoła czym skompletował hatticka. Były to pierwsze bramki napastnika Unii w tym sezonie.

Dzieła zniszczenia dokończył w 90 minucie Arkadiusz Suchiński, który zuchwałym lobem z ponad 20 metrów ustalił wynik spotkania!
Był to przedostatni mecz w tej rundzie. W najbliższą niedzielę rozegramy ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. O godz. 13:00 Unia Książenice podejmie na własnym boisku Dąb Gaszowice - lidera naszej grupy. Ekipa z Gaszowic nie zaznała w tym sezonie smaku porażki - w dotychczasowych 14 kolejkach odniosła 13 zwycięstw i raz podzieliła się punktami z Zbrosławicach. Zapowiada się ciekawy pojedynek, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Wyjściowy skład:

Ławka rezerwowych:
Mateusz Niemiec, Szymon Kurc, Marcin Kuczera, Marcin Koczy

Zmiany:

57' Szymon Kurc za Kacpra Sosnowskiego
76' Marcin Kuczera za Szymona Cicheckiego
89' Marcin Koczy za Jacka Drapacza

Bramki:
43' Jacek Drapacz (1-0)
70' Paweł Seretiuk (2-0)
72' Jacek Drapacz (3-0)
79' Jacek Drapacz (4-0)
90' Arkadiusz Suchiński (5-0)