Dąb potwierdza ligową dominację w Książenicach

2016-11-20 16:11:45, wyświetleń: 1330 Dąb Gaszowice potwierdził swoją dominacje w grupie II Ligi Okręgowej i wywiózł 3 punkty z Książenic. Unia poległa w starciu z liderem 0-5 (0-3).

Dobra pogoda i fakt, że przeciwnikiem Unii był niepokonany dotąd lider przyciągnęły na mecz wielu kibiców.

Unia do meczu z liderem przystąpiła w zestawieniu:
Przemysław Podpłoński, Adrian Zabłocki, Maciej Stopa, Jakub Skowronek, Bartosz Smołka, Rafał Adamkowski, Szymon Cichecki, Paweł Seretiuk, Arkadiusz Suchiński, Dariusz Adamczyk, Jacek Drapacz

Na ławce zasiedli:
Mateusz Niemiec, Marcin Kuczera, Kacper Sosnowski, Szymon Kurc

Mecz mógł znakomicie się rozpocząć dla zespołu Gospodarzy - Jakub Skowronek sytuacyjnie posłał piłkę w stronę bramki Dębu ze znacznej odległości, bramkarz Gości był wysunięty i cofając się końcami palców zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką na rzut rożny.
Odpowiedź Gości nadeszła w 5 minucie. Starcie przy linii bocznej boiska. Arbiter dyktuje rzut wolny, dośrodkowanie i Grzegorz Brózda głową zdobywa prowadzenie. Wiele wątpliwości można mieć do decyzji arbitra bocznego, ponieważ wydawało się, że chwile wcześniej, przed podyktowaniem rzutu wolnego piłka opuściła boisko i należał się nie rzut wolny dla Dębu, a aut dla Unii.

Unia nie otrząsnęła się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a już Przemek Podpłoński wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Akcja Dębu tym razem lewą stroną boiska, strzał z okolicy linii pola karnego i z bramki cieszył się Tomasz Ryguła. Zawodnicy Unii kolejny raz protestowali i sugerowali, że piłka opuściła boiska z drugiej strony, ale nie wpłynęło to na decyzje arbitra.

W końcówce pierwszej połowy, kiedy niektórzy byli myślami w szatni przyszła kolejna bramkowa akcja Dębu, zakończona lobem Grzegorza Brózdy, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i wynik do przerwy brzmiał 0-3.

Bo zmianie stron Unia ruszyła do ataku. Wyborną sytuację miał Jacek Drapacz, ale nie trafił po strzale głową. Najlepsza sytuacja przyszła kilka minut później. W pole karne z lewej strony wjechał Arek Suchiński, został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Niestety z 11. metrów pomylił się Rafał Adamkowski i Unia ciągle przegrywała 0-3. Była jeszcze jedna dobra sytuacja. Za nakładkę w polu karnym sędzia podyktował rzut wolny pośredni z ok. 12 metrów, ale to również nie przyniosło skutku.

W odpowiedzi Dąb trafił jeszcze dwukrotnie - w 84 min do brami trafił Łukasz Michalski, a w ostatniej minucie wynik spotkania ustlaił Jarosław Pawelec.

Dąb Gaszowice jak na lidera przystało pokazał kawał dobrej piłki. Nie przypadkowo Goście z Gaszowic prowadzą w tabeli z 14 zwycięstwami i 1 remisem. Pozostaje pogratulować wysokiej formy oraz podziękować licznie zgromadzonej publiczności za przybycie.

Podstawowy skład:

Ławka rezerwowych:

Zmiany:
60' Marcin Kuczera za Jacka Drapacza
61' Szymon Kurc za Szymona Cicheckiego
70' Kacper Sosnowski za Dariusza Adamczyka

Bramki:
5' Grzegorz Brózda (0-1)
8' Tomasz Reguła (0-2)
45' Grzegorz Brózda (0-3)
84' Łukasz Michalski (0-4)
90' Jarosław Pawelec (0-5)

Żółte kartki:
15' Rafał Adamkowski
30' Adrian Zabłocki
39' Dariusz Adamczyk