Relacja z meczu UNIA KSIĄŻENICE vs. Przyszłość Ciochowice

2017-04-10 14:04:27, wyświetleń: 1043 Licznie zgromadzona publiczność w te piękne, słoneczne popołudnie miała przyjemność obserwować kapitalne, emocjonujące widowisko.

Mecz odbył się w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 17:00 w Książenicach.
spotkania byli: Mateusz Bielawski (Mysłowice) , Mariusz Szymanek  (Katowice), Adrian Markiewicz (Mikołów)

Nasza drużyna rozpoczęła to spotkanie w następującym zestawieniu:
Podpłoński, Zabłocki, Stopa, Holona, Smołka, Kośmider, Suchiński, Hanak,Adamkowski (kapitan), Drapacz, Adamczyk.
Ławka rezerwowych: Niemiec, Skalik, Kurc, Cichecki, Kuczera, Skowronek.

Na naszym obiekcie mieliśmy okazje również gościć Pana Wiesława Janiszewskiego - Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Bramkarze obydwu ekip co chwilę wychodzili z opresji podtrzymując swoje czyste konta. Znakomitą okazję mieli Przemek Kośmider oraz Darek Adamczyk, którzy jednak nie zdołali pokonać dobrze spisującego się tego dnia bramkarza gości.
W 36 minucie po stracie naszego zespołu na własnej połowie drużyna z Ciochowic wyprowadziła kontratak. Prawoskrzydłowy wrzucił piłkę w pole karne, tam piłka została dograna  głową do innego zawodnika gości, a ten uderzeniem z głowy pokonuje bezradnego Podpłońskiego.
Goście jednak nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia.
Rozjuszona drużyna Unii Książenice ruszyła do ataku, czego efektem było fantastyczne dogranie Maćka Stopy do Jacka Drapacza, a ten strzałem z głowy pokonuje bramkarza gości.
W 55 minucie mieliśmy zmianę w naszym zespole. Na boisku pojawił się Mateusz Skalik, który zmienił bardzo widocznego i walecznego o każdą piłkę Jacka Drapacza.
57minuta spotkania i Unia obejmuje prowadzenie w meczu. Po rzucie rożnym, który fantastycznie wykonuje Przemek Kośmider piłka ląduje tuż obok Arka Suchińskiego, a ten mocnym strzałem pokonuje bramkarza z Ciochowic.
Nasz zespół również długo nie cieszył się z prowadzenia. Już 3 minuty później drużyna gości doprowadziła do remisu. W tym momencie mieliśmy wynik 2 do 2.
W 65minucie Unia kolejny raz wyprowadza groźny kontratak po którym Mateusz Skalik decyduje się na strzał z dalszej odległości. Niefortunnie obrońca gości wślizgiem zmienia tor lotu piłki - kierując ją do własnej bramki. W 67minucie na boisku zameldował się Szymon Cichecki, który zmienił Przemka Kośmidra.
70minuta spotkania i Unia podwyższa prowadzenie na 4 do 2.
KAPITALNYM UDERZENIEM Z DYSTANSU STRZAŁEM ZEWNĘTRZNĄ CZĘŚCIĄ NOGI W SAME OKIENKO BRAMKI MACIEK STOPA POKONUJE BRAMKARZA GOŚCI.
W 78minucie mieliśmy w naszym zespole kolejną zmianę: Szymon Kurc zmienił Darka Adamczyka.
W 88minucie Marcin Kuczera zmienia naszego walecznego kapitana Rafała Adamkowskiego.
Wynik spotkania już nie uległ zmianie.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny mecz naszej drużyny. Tym razem naszym rywalem będzie drużyna ROW 1964 II Rybnik, która na pewno przyjedzie w silnym składzie z zawodnikami występującymi na co dzień w drugoligowych rozgrywkach. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 15 kwietnia o godzinie 12:00 na boisku w Książenicach przy ulicy Słonecznej.

Będzie to mecz drużyn, które zajmują obecnie trzecią oraz czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Tak więc zapowiada się znowu arcyciekawe widowisko.