Relacja z meczu UNIA KSIĄŻENICE - ROW 1964 II RYBNIK.

2017-10-16 17:10:22, wyświetleń: 1129 Zawodnicy z Książenic godnie zrehabilitowali się za bardzo słaby mecz z Rymerem. Nasza drużyna wysoko wygrała 6-2 (3-2) z ROW 1964 II Rybnik.

Wyjściowy skład naszego zespołu przedstawiał się następująco:

Niemiec, Tumula, Zabłocki, Kaczmarczyk, Smołka, Stopa, Przybyszewski, Suchiński, Drapacz, Kołodziejczyk, Malcher.

Już od początku spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy gospodarzy.
W 1 minucie bardzo dobrą sytuację miał Maciej Stopa, ale po jego uderzeniu piłka minęła słupek bramki gości.
Kolejna sytuacja do zdobycia gola była już w 5 minucie spotkania. Po bardzo dalekim wyrzucie piłki z autu przez Rafała Przybyszewskiego, najsprytniej w polu karnym zachował się Jacek Drapacz i pokonał strzałem głową bramkarza ROW-u.
Goście nie zdążyli otrząsnąć się po straconym golu, a nasi zawodnicy zdobyli kolejnego.

W 7 minucie spotkania strzelcem gola był Maciej Stopa, któremu asystował Arek Suchiński.
W 15 minucie spotkania groźnej kontuzji doznał Artur Tumula, który musiał opuścić boisko przy pomocy sztabu medycznego.
W 23 minucie spotkania zawodnicy gości zdobyli kontaktowego gola. Po samodzielnej akcji lewą stroną Damian Koleczko pokonał naszego golkipera.
Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli szybko podwyższyć prowadzenie.
Udało się to już w 28 minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Stopa, a ponownie Jacek Drapacz pokonał bramkarza gości.
Bardzo groźny kontratak z 37 minuty spotkania w wykonaniu Sebastiana Musiolika powinien zakończyć się golem dla Rybnika, lecz piłka poszybowała nad naszą bramką.
W 40 minucie zawodnicy z Rybnika po raz drugi pokonali Mateusza Niemca. Po raz kolejny po indywidualnej akcji Damiana Koleczko zawodnicy ROW-u zdobyli gola.
Do przerwy wynik spotkania już nie uległ zmianie 3 - 2.
Od początku drugiej połowy nasi zawodnicy z dużym animuszem ruszyli do ataku, by po raz kolejny podwyższyć prowadzenie w meczu.
Efektem był gol w 47 minucie kiedy to faulowany w polu karnym był Arek Suchiński.Arbiter spotkania zdecydował się wskazać na "wapno". Pewnym egzekutorem okazał się Rafał Adamkowski.
W 53 minucie spotkania widzieliśmy kolejnego gola w meczu. Fantastycznym prostopadłym podaniem, które minęło całą linię defensywy ROW-u popisał się Rafał Przybyszewski. Do piłki dopadł Arek Suchiński i pokonał golkipera gości umieszczając piłkę tuż przy samym słupku.
Ostatni cios nasza drużyna zadała w 74 minucie. Strzelcem gola na 6 - 2 Marcin Kuczera.

Należy wspomnieć o bardzo dobrej dyspozycji tego dnia naszego bramkarza Mateusza Niemca. Nasz bramkarz kilkukrotnie obronił bardzo trudne uderzenia zawodników z Rybnika.