Wisienka na książenickim torcie

2019-06-16 10:51:14, wyświetleń: 994 Unia Książenice pewnie zwyciężyła 6 do 2 z Piastem II Gliwice.

W sobotnie, słoneczne i bezwietrzne popołudnie przyszło nam rozegrać ostatnie spotkanie w ramach XXX kolejki o Mistrzostwo Ligi Okręgowej grupy II.

Pewna awansu do wyższej klasy rozgrywkowej Unia Książenice mogła pozwolić sobie na fantazję oraz niekonwencjonalne rozgrywanie niektórych elementów piłkarskiego rzemiosła.

Wyjściowy skład naszej drużyny wyglądał następująco:
Niemiec, Siedlok, Stajer, Kaczmarczyk, Grzybek, Przybyszewski, Gnyp, Michalski, Skowronek, Bogumiło, Drapacz.

Na ławce pozostali: Mieszaniec, Suchiński, Kutypa, Adamczyk oraz Kuczera.

Już w 9 minucie Kamil Kaczmarczyk rozpoczął strzelanie do bramki Piasta. Nasz zawodnik zdecydował się na uderzenie z okolic 25 metra, po czym piłka po rykoszecie ugrzęzła w siatce bramki gości.
W 16 minucie groźny strzał napastnika Piasta pewnie broni Mateusz Niemiec.
25 minuta spotkania i rzut rożny dla Unii. Kamil Kaczmarczyk perfekcyjnie dośrodkowuje w pole karne w którym najwyżej w powietrzu szybuje Mateusz Stajer. „Sztigo” w najwyższym punkcie uderza pikę głową w bramkę Piasta nie dając szans bramkarzowi Piasta na obronę.
Dwie minuty później Jacek Drapacz trafia piłką w słupek.
W 29 minucie Łukasz Michalski strzela głową na bramkę Piasta, lecz obrońca Mistrza Polski w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.
43 minuta i niezwykle efektywna oraz efektowna akcja zawodników Unii. Rafał Przybyszewski niczym tyczki mija na lewej flance zawodników Piasta, po czym dośrodkowuje w pole karne a Mateusz Bogumiło "szczupakiem" pakuje piłkę w bramce Piasta. Unia 3 – 0 Piast.
Od początku drugiej połowy na boisku zobaczyliśmy Marcina Kuczerę, Arka Suchińskiego oraz Dawida Mieszańca, którzy zmienili Mateusz Bogumiło, Patryka Grzybka i Mateusza Niemca.
Ledwo co rozpoczęła się druga połowa, a kapitan Piasta pięknym strzałem z 23 metrów pokonuje Mieszańca w 46 minucie spotkania. Mamy wynik 3 do 1.
Minutę później swoją szansę ma Jacek Drapacz, który z 10 metrów przestrzelił nad bramką w dogodnej sytuacji.
Minutę później Arek Suchiński robi to samo z tym, że mając do bramki około 5 metrów.
W 52 minucie mamy rzut rożny dla Unii.
Nasi zawodnicy w ustalony sposób dają sobie znać, że będzie to kombinacyjne rozegranie stałego fragmentu gry.
Kamil podaje piłkę po ziemi na 16 metr boiska, a Kuba Skowronek płaskim strzałem pakuje piłkę w bramce Piasta. Licznie zgromadzona publiczność przecierała oczy ze zdumienia, że w ten sposób skutecznie można rozegrać rzut rożny.
W 58 minucie po niepotrzebnym faulu Dawida Mieszańca mamy rzut karny dla Piasta, który wykorzystują Piastunki. Mamy wynik 4 do 2.
Następnie na boisku pojawia się Bartek Kutypa, który zmienia Kubę Gnypa.
Zabawa w Książenicach nadal trwa.
Szalony Kaczi (Kamil Kaczmarczyk) w 63 minucie BEZPOŚREDNIO z rzutu rożnego wkręca piłkę do bramki Piasta !!!!
Olbrzymia radość i szok w Książenicach. Taki widok nie jest codziennością na ligowych boiskach. Potrzeba do tego naprawdę wiele umiejętności.
W 65 minucie Arek Suchiński na lewej flance przerzuca sobie piłkę nad obrońcą Piasta po czym strzałem z woleja uderza na bramkę Piasta. Bramkarz z Gliwic końcówkami palców paruje piłkę na rzut rożny. Euforia na trybunach po kolejnej efektownej akcji.
W 71 minucie ulubieniec Książenickiej publiczności Darek Adamczyk melduje się na boisku zmieniając Jacka Drapacza.
Dwie minuty później Marcin Kuczera uderza piłkę głową w światło bramki, lecz piłka przelatuje obok bramki Piasta..
Kolejny gol dla Unii był w 79 minucie. Arek Suchiński po raz kolejny zabawił się z obrońcą gości, po czym nabijając go piłką umieścił piłkę w siatce Piasta. Mamy wynik 6 do 2.
W końcówce meczu w 89 minucie paradoksalna sytuacja.
Zawodnik Piasta mija Dawida Mieszańca i strzela na bramkę Unii. Łukasz Michalski jako, że z pierwszej łapanki nie jest, przypomniał sobie o swoich umiejętnościach bramkarskich i piękną robinsonadą broni uderzenie zawodnika z Gliwic.
Sędzia jednak niestety odgwizduje przewinienie i „nagradza” naszego zawodnika czerwoną kartką jednocześnie dyktując rzut karny.
Dawid Mieszaniec broni „jedenastkę” oraz dwie kolejne dobitki zawodników Piasta.
Niesamowita radość w Książenicach. „Miechan” rehabilituje się za sytuację z 58 minuty w której sprokurował rzut karny.
W doliczonym czasie gry Kamil Kaczmarczyk zderza się głową z zawodnikiem Piasta nokautując go w polu karnym, samemu doznając groźnej kontuzji.
Po interwencji naszego fizjoterapeuty sędzia główny kończy spotkanie, a zawodnicy Unii wraz z kibicami wznoszą Puchar za awans do IV ligi !

Żółte kartki: Gnyp, Adamczyk.
Czerwona kartka: Michalski.
Gole: Kaczmarczyk x2, Stajer, Bogumiło, Skowronek, gol samobójczy.

Po meczu wraz z kibicami, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę w towarzystwie rac, petard, serpentyn i dopingu bawimy się do samego rana.

Baaaardzo dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za doping, wspólną zabawę, oprawę meczową w całym sezonie 2018 / 2019.
Dziękujemy za przybycie oraz wręczenie pucharu za awans do IV ligi Burmistrzowi Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Panu Wiesławowi Janiszewskiego. Panie Burmistrzu derby z Bełkiem tuż tuż : -)

Największe podziękowania dla Prezesów: Grzegorza Kubasy oraz Mariusza Glani, dzięki którym po prostu nie było by nas w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz - w IV lidze.
Również słowa podziękowania i uznania kierujemy w kierunku wszystkich sponsorów, dobroczyńców naszego klubu. Wykonujecie fantastyczną robotę.

Na samym końcu, a właściwie powinni być na początku. Gospodarze naszego obiektu. To co zrobiliście z boiskiem w Książenicach przechodzi ludzkie pojęcie. Zawodnicy innych drużyn, sędziowie, którzy pojawiają się na naszym boisku (którzy na co dzień sędziują w 1 , 2 lidze) są pod olbrzymim wrażeniem. Arbiter wczorajszego meczu Pan Rafał Lis porównał murawę książenickiego obiektu do dywanu – porównując go jakościowo do innych ligowych boisk.
Ogromne podziękowania dla Was za cały trud włożony w tą pracę.

Dziękujemy również Panu Leszkowi Mazurowi – kierownikowi referatu rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej za wręczenie bonu oraz okazjonalnego Pucharu.
Podziękowania dla Pana Cezarego Rajcy za towarzyszenie oraz wręczenie Pucharu.

Nagrodą dla nas wszystkich niech będzie ten upragniony awans do IV ligi : )