Beniaminek zwycięża na inaugurację sezonu!

2019-08-11 12:44:50, wyświetleń: 562 W pierwszym meczu nowego sezonu podopieczni Marcina Koczego wygrali na wyjeździe z GKS Radziechowy Wieprz 3:2 (1:1).

Unia rozpoczęła mecz w następującym składzie:
Błatoń - Tumula, Stajer, Polak, Skowronek, Kaczmarczyk, Suchiński, Wowra, Pieczka, Kostecki, Drapacz (C).

Na ławce rezerwowych pozostali:
Podpłoński, Makselon, Siedlok, Grzybek, Buchała, Malcher, Kaczmarzyk.

Już w pierwszej minucie mieliśmy podbramkową sytuację Unii. Po rzucie wolnym z okolic 30 metra egzekwowanym przez Michała Pieczkę piłkę głową na rzut rożny wybija zawodnik gospodarzy.
W 5 minucie spotkania widzieliśmy rzut wolny dla GKS-U. Na strzał z 35 metrów pokusił się zawodnik gospodarzy, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bartosza Błatonia.
11 minuta spotkania i daleki wyrzut z autu w wykonaniu gospodarzy. Piłka przypadkiem trafia pod nogi Szymona Byrtka, który z 15 metrów pokonuje naszego goalkeepera, płaskim technicznym strzałem przy samym słupku bramki.
Unia odpowiedziała atakiem dwie minuty później, kiedy to podczas boiskowej szarży w okolicach 23 metra sfaulowany został nasz kapitan Jacek Drapacz. Do piłki podszedł Michał Pieczka, ale jego techniczne uderzenie przeleciało niestety nad poprzeczką bramki GKS-U.
Kolejna akcja Unii miała miejsce w 16 minucie kiedy to Arek Suchiński dośrodkował piłkę w pole karne, ale Jacek Drapacz strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy.
Groźną akcję gospodarzy mieliśmy w 25 minucie kiedy to strzał zawodnika gospodarzy wylądował na bocznej siatce naszej bramki.

W 41 minucie niesamowity rajd Jacka Drapacza, który na dystansie wyprzedził bocznego obrońcę GKS-U. Nasz zawodnik zdecydował się na płaskie wstrzelenie piłki w pole karne, lecz żaden z naszych zawodników nie zdołał dojść do piłki.
Nadeszła w końcu 45 minuta meczu. Na rajd już z własnej połowy boiska zdecydował się Arek Suchiński, który po drodze ośmieszył dwóch zawodników gospodarzy. Z pod linii końcowej boiska lewą nogą dośrodkował w pole karne do Michała Pieczki - ten przekłada sobie piłkę na lewą nogę i strzela w światło bramki. Ofiarnym wślizgiem obrońca gospodarzy wybija piłkę przed siebie, która wpada wprost pod nogi Jacka Drapacza, który ze spokojem umieszcza piłkę w siatce.
Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy, a nasi zawodnicy z podniesionymi głowami udają się do szatni.

Od początku drugiej połowy trener Marcin Koczy desygnował do gry Rolanda Buchałę, który zmienił Jacka Drapacza.

W 50 minucie swoją pierwszą okazję miał nowy supersnajper z Wieprza Jakub Ogiegło, lecz jego strzał przeleciał obok naszej bramki.
Kolejnego gola dla Unii widzieliśmy w 65 minucie. Kolejno Kuba Skowronek z autu podaje do Mateusza Wowry. Ten próbuje się zabrać w stronę bramki przeciwnika, lecz podaje z powrotem do lepiej ustawionego Kuby.
Nasz boczny obrońca ogrywa na boku zawodnika gospodarzy i podaje do Arka Suchińskiego.
Arek jak to Arek przyjmuje piłkę i wchodzi w pojedynek dryblerski z zawodnikiem gospodarzy. Ogrywa jednego zawodnika, po czym zostaje ewidentnie sfaulowany w polu karnym przez Byrtka Marcina.
Arbiter główny bez wahania wskazuje na "wapno".
Pewnym egzekutorem jedenastki okazuje się Michał Pieczka, który pokonał bramkarza gospodarzy.
Minutę później Michała Pieczkę zmienia Marek Malcher, który już w swojej pierwszej akcji pokusił się na uderzenie z dystansu, ale jego strzał w ostatniej chwili na rzut rożny paruje goalkeeper GKS-U.
Kolejny gol dla Unii widzieliśmy w 71 minucie spotkania. Dobrze "bity" rzut rożny wykonywany przez Marka Malchera trafia w okolice miejsca z którego wykonywane są rzuty karne. Piłkę na szesnasty metr wybija zawodnik GKS-U, która trafia do Kamila Kosteckiego. Ten kapitalnie odnajduje w polu karnym Rolanda Buchałę, który wykazuje się niesamowitym sprytem i muśnięciem piłki głową umieszcza ją w siatce bramki gospodarzy.
Ostatniego gola w spotkaniu widzieliśmy w 86 minucie. Na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Sz. Byrtek. Piłka "przechodzi" Kubę Skowronka i następnie odbija się od Pawła Polaka, który zderzył się w polu karnym z Adrianem Widełka. Sędzia wskazuje po raz drugi w spotkaniu na "wapno". Pewnym egzekutorem okazuje się Marcin Byrtek.

Po meczu Unia wraz ze swoimi kibicami chóralnymi śpiewami świętuje historyczną pierwszą punktową zdobycz naszej drużyny.

GKS wystąpił w składzie:
Ł. Byrtek - K. Kubieniec, A. Widełka, M. Byrtek, M. Łącki, Sz. Byrtek, T. Janik, H. Nejfeld, D. Kępys (73' J. Łukaszek), J. Ogiegło, A. Kozielski (82' Ł. Błasiak).

Unia wystąpiła w składzie:
Błatoń - Tumula, Stajer, Polak, Skowronek, Kaczmarczyk, Suchiński (82' Grzybek), Wowra (85' Siedlok), Pieczka (65' Malcher), Kostecki, Drapacz (C) (46' Buchała).

Żółte kartki: Janik - Kaczmarczyk, Buchała.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę 17 sierpnia o godzinie 11.00 na boisku Kompleksu Sportowego Paprocany w Tychach. Naszym przeciwnikiem będzie GKS II Tychy.