Pierwszy krok w stronę Pucharu zrobiony!

2019-08-16 16:45:14, wyświetleń: 517 Unia Książenice w świąteczne, czwartkowe popołudnie uczyniła pierwszy krok w kierunku Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Nasza ekipa pokonała na wyjeździe Płomień Połomia 6-2 (0-2).

Trener Unii Marcin Koczy w porównaniu do ostatniego meczu ligowego (z drużyną Radziechowy - Wieprz) dokonał 9 zmian.

W bramce wystąpił Mateusz Niemiec. Linię obrony stanowili: Wowra, Polak, Grzybek oraz Michalski. W pomocy widzieliśmy: Przybyszewskiego, Wolickiego, Malchera, Kwoskę. Na ataku zagrała dwójka: Kaczmarzyk z Kuczerą.
Na ławce rezerwowych pozostali: Błatoń, Pieczka, Tumula, Kostecki.

W 6 minucie pierwszy celnych strzał Unii Książenice, który oddał Patryk Kaczmarzyk, lecz piłka leciała wprost na interweniującego bramkarza gospodarzy.
Płomień gola zdobył już w 11 minucie po ładnej zespołowej akcji, którą wykończył Cieślak.
Piętnaście minut później mieliśmy podwyższenie wyniku za sprawą Sella. Gospodarze prowadzili już 2 - 0.
Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. Naszym zawodnikom brakowało ewidentnie zaangażowania oraz chęci do gry i wiary w swoje poczynania.

W przerwie trener Marcin Koczy przypomniał zawodnikom o założeniach taktycznych i od 46 minuty na boisku zobaczyliśmy Pieczkę, Kosteckiego oraz Tumulę, którzy zmienili: Wolickiego, Przybyszewskiego oraz Kaczmarzyka.

Na efekty długo nie czekaliśmy.
Bardzo dobrze grający tego dnia Piotr Kwoska umieścił piłkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem w bramce gospodarzy.
Unia od początku drugiej połowy całkowicie zdominowała gospodarzy.
W 57 minucie Paweł Polak grający na prawej obronie zdecydował się na dośrodkowanie z lewej nogi. Nikt z zawodników będących w polu karnym nie przeciął tego dośrodkowania, a piłka sama wpadła do bramki Połomii.
Kolejny gol dla Unii widzieliśmy w 68 minucie. Mający oczy dookoła głowy Kamil Kostecki kapitalnym prostopadłym podaniem wyprowadził po raz kolejny Piotra Kwoskę do sytuacji sam na sam z goalkeeperem gospodarzy. Nasz lewoskrzydłowy podał jeszcze wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Marcina Kuczery a ten wpakował piłkę do pustej bramki.
W 81 minucie kolejne znakomite podanie Kamila Kosteckiego do Marcina Kuczery, który dzisiaj był niesamowicie skuteczny i po raz kolejny umieszcza piłkę w siatce. Mamy już wynik 2 do 4.
Kolejne gole były tylko kwestią czasu.
84 minuta spotkania i dośrodkowanie Michała Pieczki efektownie strzałem ze „szczupaka” wykańcza Patryk Grzybek.
Na deser pozostało nam uderzenie z 86 minuty spotkania Łukasza Michalskiego, który najprawdopodobniej naruszył konstrukcję bramki, a na pewno siatki bramki gospodarzy.
Należy wspomnieć o kapitalnym zgraniu piętką Marcina Kuczery, który dopatrzył dobrze ustawionego „Miskę” na szesnastym metrze.
Łukasz zdecydował się na uderzenie, a piłka po jego bombie zatrzepotała w bramce gospodarzy.

Końcowy wynik meczu to 2 do 6.

Poniżej przedstawiamy wyniki reszty spotkań 1. rundy Pucharu Polski
 I runda - 15 sierpnia

KS Szczerbice     -     Odra Wodzisław Śląski     4 września, 16:00 w pierwotnym terminie (15 sierpnia, 17:00) odwołany

KS Kleszczów (Żory)     2-2     Górnik Radlin     15 sierpnia, 17:00 k. 2-4

Naprzód Rydułtowy     3-1     Forteca Świerklany     15 sierpnia, 17:00

Borowik Szczejkowice     3-6     ROW 1964 II Rybnik     15 sierpnia, 17:00

Płomień Połomia     2-6     Unia Książenice     15 sierpnia, 17:00

GKS 1962 II Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)     4-1     Orzeł Palowice     15 sierpnia, 17:00

Granica II Ruptawa (Jastrzębie Zdrój)     0-7     Polonia Łaziska Rybnickie     15 sierpnia, 17:00

MKS Czerwionka (Czerwionka-Leszczyny)     1-3     Odra Centrum Wodzisław Śląski     15 sierpnia, 17:00

LKS Skrbeńsko     0-0     Jedność Jejkowice     15 sierpnia, 17:00 k. 4-3

Płomień Czuchów (Czerwionka-Leszczyny)     1-1     LKS II Bełk     15 sierpnia, 11:00 k. 4-5

KP Kamień (Rybnik)     1-4     Inter Krostoszowice     15 sierpnia, 17:00

Polonia Marklowice     0-7     LKS Bełk     14 sierpnia, 17:00

LKS Baranowice (Żory)     1-3     Pierwszy Chwałowice (Rybnik)     15 sierpnia, 17:00

MKS 32 Radziejów (Rybnik)     -     ROW 1964 Rybnik     4 września, 16:00 w pierwotnym terminie (15 sierpnia, 17:00) odwołany

Start Mszana     2-3     Gwiazda Skrzyszów     15 sierpnia, 17:00

Dąb Dębieńsko (Czerwionka-Leszczyny)     2-4     Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój)     15 sierpnia, 17:00