Wygrana i setna bramka w meczu z Granicą II Ruptawa

2012-05-03 22:10:45, wyświetleń: 1486 Mecz w Ruptawie Unia Książenice rozpoczęła w bojowym nastroju. Unia agresywnie podeszła pressingiem przeciwnika na tyle skutecznie, że już w 6 minucie Szymon Wawrzonkowski przejął niedokładne podanie przeciwnika zamieniając je w bramkę. N

Mecz w Ruptawie Unia Książenice rozpoczęła w bojowym nastroju. Unia agresywnie podeszła pressingiem przeciwnika na tyle skutecznie, że już w 6 minucie Szymon Wawrzonkowski przejął niedokładne podanie przeciwnika zamieniając je w bramkę. Niecałe 10 minut Unia cieszyła się z prowadzania, gdyż Ruptawa odpowiedziała skutecznym atakiem na bramkę Książenic doprowadzając do remisu 1:1. Na całe szczęście dla naszej drużyny był to ostatni udany "rajd" na połowę rywala. W 35 minucie celnej wrzutki dokonał Sebastian Mączka, a Waldemar Pindur doskonale wykończył akcję strzałem głową zmieniając wynik meczu na 1:2. Przez ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy rządziła Unia zamieniając na bramki dwie sytuacje. Pierwsza z nich w 44 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Jacka Bernackiego w polu karnym ponownie doskonale spisał się Waldi i podwyższył wynik na 1:3. Druga w 45 minucie po prostopadłym podaniu Andrzeja Hanaka na listę strzelców wpisał się ponownie Szymon.

W 62 minucie rezultat meczu ustalił Adrian Piątek, który po podaniu Waldemara Pindura strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Unii Książenice. Chociaż dla Adriana to bramka nr 1, to dla całej drużyny jest setną w dorobku goli! Adrianowi gratulujemy "przełamania się", a bramkarzowi gospodarzy życzymy zdrowia, który w wyniku pechowej interwencji doznał kontuzji i zszedł z boiska.