Zryw pokonany! Kolejne punkty dla Unii Książenice

2012-05-06 20:15:38, wyświetleń: 1640 Wielkie emocje gościły dziś w Książenicach. Nasza drużyna pokonała 5:1 jedenastkę Zrywu Bzie. Wygrana cieszy tym bardziej, że Unia pozostaje na szczycie tabeli. Gratulujemy Trenerowi i zawodnikom - doskonały wynik!

Już przed pierws

Już przed pierwszym gwizdkiem wiadome było, że będzie to trudny i zacięty mecz. Zryw Bzie gra wiosną bardzo dobrze, a w czwartek rozbili Płomień Czuchów w meczu wyjazdowym. Tak też się stało. Było dużo walki, sytuacje stwarzali jedni i drudzy. W 18 minucie prawą stroną urwał się Artur Gładysz i dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Szymon Wawrzonkowski, który głową pokonał bramkarza gości i zdobył swoją 39 bramkę w sezonie. Jednobramkowe prowadzenie Unii utrzymało się do końca pierwszej połowy. Goście próbowali odpowiedzieć, stworzyli kilka groźnych sytuacji, trafiając m.in. w słupek, jednak do szatni udali się ze stratą jednego gola.

Po przerwie Unia ruszyła do ataku. W 46 minucie sędzia spotkania podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym, do piłki podszedł Marcin Nowak, dograł do Jacka Bernackiego, a ten podwyższył na 2-0. 2 minuty później było już 3-0. Po wrzucie piłki w pole karne z autu goście sami trafili do swojej bramki.

Jednak mimo kiepskiego wyniku i strzelonego swojaka, drużyna Zrywu nie składała broni i w 56 minucie zdołała odpowiedzieć na 3-1. Na tym skończyły się strzeleckie popisy gości, którzy mieli jeszcze kilka sytuacji trafiając m.in. ponownie w słupek.

W 62 min Sebastian Mączka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a wspomniany już Marcin Nowak głową podwyższył na 4-1. W 65 min żółtą kartką ukarany został kapitan książenickiego zespołu Andrzej Hanak, który 3 min po upomieniu od sędziego ustalił wynik spotkania na 5-1.

Przy korzystnym wyniku trener Marcin Koczy postanowił dać pograć rezerwowym dnia dzisiejszego. W 70 min na boisku pojawił się Piątek, który zastąpił Mączkę, w 75 min Waldemara Pindura zmienił powracający do drużyny Dawid Ocytko. 5 min przed końcem za Artura Gładysza pojawił się Krzysztof Wirkus, a w 90 min lidera klasyfikacji strzelców - Szymona Wawrzonkowskiego zmienił Daniel Włodarczyk, który minutę później został ukarany zółtą kartką.

Obie ekipy stworzyły ładne dla oka widowisko. Unia kolejny raz zwyciężyła. Miejmy nadzieję, że za tydzień w meczu derbowym w Czuchowie, Unia pozostanie na zwycięskiej ścieżce.