Derby na remis

2012-09-30 17:55:52, wyświetleń: 1488 W zakończony przed kilkudziesięcioma minutami derbowym spotkaniu pomiędzy drużynami KP Kamień a Unią Książenice padł remis 2-2 (2-1). Bramki dla Unii zdobyli: Waldemar Pindur oraz Andrzej Hanak.

Pierwsza derbowa

Pierwsza derbowa potyczka przyniosła wiele emocji zgromadzonej publiczności, lecz pod względem sportowym nie stała na zbyt wysokim poziomie. W grze Unii dało się zauważyć mankamenty z zeszłej niedziela, kiedy to Dąb Dębieńsko wywiózł z Ksiażenic 3 punkty. Mało ruchu, średnie zangażowanie, średni pomysł na grę i dużo niedokładności.

Prowadzenie w pierwszej połowie objęła Unia, kiedy to Miron Michniewski posłał bardzo ładną piłkę w pole karne drużyny Kamienia, a akcję zamknął Waldemar Pindur zdobywając swoją 7 bramkę w sezonie. Były to miłe złego początki. Gospodarze wzięli się do roboty i jeszcze przed przerwą zdołali, ku uciesze licznie zgromadzonej miejscowej publiczności, wyrównać i objąć prowadzenie.

Do remisu przed przerwą mógł doprowadzić Łukasz Smyczek i Waldemar Pindur. Bramkarz Gospodarzy nie popisał się przy wybiciu piłki, która spadła pod nogi Smyczka. Ten mógł uderzyć bezpośrednio w stronę bramki, jednak zdecydował się na podanie do Pindura, który został powstrzymany przez bramkarza Gospodarzy, który wślizgiem naprawił swój błąd.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Dużo walki, żółte kartki z jednej i drugiej strony. Padło też wyrównanie. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Andrzej Hanak, który posłał piłkę w samo okienko bramki Kamienia. Hanak mógł dać prowadzenie swojej drużynie, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Gospodarzy.

W drugiej połowie, na boisku w miejsce Michała Janiszewskiego pojawił się Grzegorz Wojtala, który popisał się kilkoma bardzo pewnymi i udanymi interwencjami w obronie.

W końcówce spotkania pojawiły się także kontrowersje - mianowicie Pindur ominął bramkarza Gospodarzy i został przez niego zahaczony, jednak sędzia mimo podstaw do podyktowania 11-stki nie podjął takiej decyzji.

1 punkt wywieziony z Kamienia chyba nie do końca satysfakcjonuje. Mecz był do wygrania, a 3 punkty do ugryzienia, jednak w kolejnym już spotkaniu czegoś zabrakło. Chyba najwyższy czas zastanowić się czego brakuje, skorygować to i już w następnej kolejce przeciwko Płomieniowi Czuchów pokazać pełnię możliwości.