Unia ponownie zwycięska. Unia ponownie liderem!

2012-10-21 17:11:57, wyświetleń: 1732 Po dzisiejszym, emocjonującym spotkaniu LKS Unia Książenice pokonując Orła Palowice 5-1 (2-0) dopisuje kolejne 3 punkty i po jednodniowym spadku w tabeli plasuje się ponownie na pozycji lidera.
Bramki dla Unii zdobyli: Michał Konkol, Dawid Kuś

Bramki dla Unii zdobyli: Michał Konkol, Dawid Kuś, Artur Gładysz, Marcin Nowak x 2. W wyjściowym składzie zaszło kilka zmian. Nie mogli zagrać dwaj środkowi pomocnicy - Leszek Szejka i kapitan drużyny Andrzej Hanak, którzy pazuowali za kartki. Mimo to Unia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. W 4 minucie Marcin Nowak wrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Konkol i głową zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy próbowali zawiązać jakiś skuteczny atak i zdobyć bramkę wyrównującą. Bramka padła, ale na 2-0. Kolejny cios Unia zadała w 20 minucie. Pindur zagrał piłkę z lewej strony boiska do środka, gdzie na 16 metrze był Michał Janiszewski, ten przyjął, obrócił się i przegrał na prawo do Dawida Kusia, ten z kolei przyjął i kropnął po długim słupku podwyższając wynik spotkania na 2-0.

Wynik spotkania do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. Większość zgromadzonych licznie kibiców była pewna o wynik tego spotkania. Nic bardziej mylnego. Przez pierwsze 30 minut drugiej połowy to Orzeł Palowice kreował grę i stwarzał sytuacje. W 58 minucie spotkania, piłkarze z Palowic zdołali zdobyć bramkę kontaktową, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym zdołali pokonać Andrzeja Topę.

Byli nawet bliscy wyrównania, ale piłka trafiła w słupek.

Jednak ostatnie słowa w tym meczu należały do Unii i po 32 minutach gry w drugiej połowie nadeszły wstrząsające dla Orła dwie minuty spotkania. Wpierw prawą stroną boiska ochoczo poszarżował Dawid Kuś, wrzucił piłkę w pole karne, a formalności głową dopełnił Artur Gładysz.

Minutę później Pindur odegrał do Nowaka, ten obrócił się, przymierzył i podwyższył wynik spotkania na 4-1.

W ostatnich 10 minutach Unii należał się rzut karny. W pole karne Gości wpadł Łukasz Smyczek, przełożył piłką na prawą nogę i został wślizgiem wycięty równo z trawą. Zgromadzeni widzowie nie usłyszeli jednak gwizdka sędziego głównego.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 89 minucie wynik spotkania ustalił Marcin Nowak, który dopadł do piłki wypuszczonej przez bramkarza gości i skierował ją do pustej siatki. Duża zasługa przy tej bramce Daniela Włodarczyka, który poza polem bramkowym powalczył o górną piłkę z bramkarzem Gości.

Cieszą 3 punkty, cieszy pozycja lidera, ale cieszy też fakt że mimo ciężkich chwil w drugiej połowie Unia pokazała siłę i z impetem przypieczętowała zwycięstwo w tym derbowym pojedynku. Miejmy nadzieję, że również w kolejnym meczu w Baranowicach, który zakończy rozgrywki rundy jesiennej zawodnicy LKS Unii pokażą dobrą piłkę, zaangażowanie i wywiozą z gorącego terenu dobry wynik. Tego zawodnikom i kobicom życzymy.