Okazałe zwycięstwo 6-3 z Polarisem Żory

2011-04-17 18:09:31, wyświetleń: 1292 Pierwszy mecz rundy wiosennej rozgrywany na boisku w Książenicach przyciągnął liczną grupę widzów. Pojawili się m.in. przedstawiciele Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, władze sołectwa Książenice, rybnicki żużlowiec Ronnie Jamroży.

Zawodnicy LKS Unii rozpoczęli mecz z wysokiego C. W 1 minucie spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez kapitana zespołu Sebastiana Mączki piłka wpadła do siatki gości. Kolejne trzy bramki to zasługa super strzelca książenickiej drużyny Szymona Wawrzonkowskiego, który pokonywał bramkarza gości w 20, 35 i 55 minucie spotkania. Niestety napastnik Unii Książenice musiał opuścić boisko w 80 minucie, bo brutalnym faulu jednego z zawodników drużyny gości. Piątego gola dołożył drugi z napastników Waldemar Pindur w 60 minucie. Był to gol pożegnalny Waldiego, gdyż zaraz po jego strzeleniu został zmieniony przez Bartka Figiela.
Następnie do głosu doszli gości, którzy zdołali wykorzystać rozluźnienie w szeregach zawodników LKS Unii i zniwelowali przewagę do stanu 5-3. Jednak to gospodarze zakończyli strzelanie w tym meczu - w 88 minucie lewoskrzydłowy Karol Białecki ustalił wynik spotkania. W 75 minucie na boisku pojawił się także Przemek Grabowski, który zmienił Jacka Kazmierczaka.