Pogrom w Marklowicach! (video)

2013-05-01 23:19:02, wyświetleń: 1383 W dzisiejszym meczu pomiędzy Polonią II Marklowice a Unią Książenice, lepsi okazali się zawodnicy z Książenic, którzy zaaplikowali Gospodarzom aż 11 bramek!
Początkowe minuty spotkania wcale nie wskazywały na końcowy wynik meczu. Zmotywowana Polon

Początkowe minuty spotkania wcale nie wskazywały na końcowy wynik meczu. Zmotywowana Polonia zaczęła grę bardzo wysoko w polu karnym Unii i zdawało się, że tego dnia to Topa będzie mieć sporo gimnastyki - na początku to bramkarz Unii wybił spod samej poprzeczki mocne uderzenie przeciwnika. Okazało się jednak, że była to jedyna znacząca interwencja z jego strony w tym meczu.

Nerwowa atmosfera pierwszych minut szybko opadła, a zawodnicy zaczęli dynamicznie rozgrywać piłkę w środku pola i skutecznie serwować długie podania do skrzydłowych. Dawid Kuś był niemal zaprogramowany na niesamowicie szybkie sprinty i bezbłędne ogrywanie przeciwnika. Rajdy na bramkę Polonii przeprowadzał także Butrykowski, który tego dnia był w genialnej dyspozycji. Po jednej z jego "szarży" i gładkim dośrodkowaniu Pindur z zimną krwią skierował piłkę do bramki rozwiązując worek goli na stadionie przy Wiosny Ludów.
Kolejny do siatki rywala trafił trzykrotnie Butrykowski dedykując hattrick trenerowi Koczemu, który obchodził tego dnia urodziny. Co może być lepszym prezentem? Oczywiście następne bramki! Przy rezultacie 0:4 wynik podwyższył Hanak, który kapitalnie uderzył piłkę wolejem zza pola karnego. Do przerwy w siatkę gości trafili Kośmider, którego dryblingi czarowały Marklowiczan oraz Marszolik i dzięki temu z wynikiem 0:7 kończyła się pierwsza połowa.

Drugie 45 minut zawodnicy Unii zaczęli wyluzowani i z uśmiechem na ustach. Ku zdziwieniu wszystkich drużyna Marklowic postanowiła się wreszcie pokazać na boisku i dość umiejętnie sprawowała się w obronie - choć bramka numer 8 padła w pierwszych minutach drugiej połowy, to na kolejne trafienia musieliśmy trochę poczekać. Można dyskutować czy był to efekt sporej niecelności Książeniczan czy chęci zdobywania jak najbardziej atrakcyjnych bramek.
Właśnie takie zdobył Wawrzonowski oraz Konkol pod koniec spotkania.

Ciężko krytykować drużynę Unii po meczu, w którym wygrywa się tak wysoko. Ponadto wynik "do zera" świadczy o poziomie rywala lub jego braku - Marklowiczanie sprawiali konkretnie zagubionych, nieprzygotowanych - co nie przeszkadzało im w brutalnej, nieprzepisowej grze.

Poniżej filmik z (prawie) wszystkimi bramkami z tego meczu. Jest na co popatrzeć!

Jak wspomnieliśmy - tego dnia trener Marcin Koczy obchodził urodziny. Dołączamy się do wszystkich życzeń, które z tej okazji napłynęły i dodajemy od siebie: niech takie wyniki jak wczoraj mają miejsce co kolejkę!