Trampkarze pokonują Naprzód Rydułtowy!

2013-05-05 00:28:47, wyświetleń: 975 W dzisiejszym spotkaniu nasi zawodnicy okazali się lepsi od zespołu z Rydułtów. Cały mecz był bardzo wyrównany, lecz to Unia pierwsza zdobywa bramkę. Sytuację sam na sam wykorzystuje Wieczorek 1-0!

W dzisiejszym spotkaniu nasi zawodnicy okazali się lepsi od zespołu z Rydułtów.

Cały mecz był bardzo wyrównany, lecz to Unia pierwsza zdobywa bramkę. Sytuację sam na sam wykorzystuje Wieczorek 1-0! Kolejna akcja lewą stroną boiska - Borowiec ma szansę podwyższenia na 2-0, lecz bramkarz gości tym razem okazuje się lepszy. Natychmiastowa odpowiedź gości podanie ze środka pola za linię obrony – napastnik mija obrońców i pakuję piłkę do bramki dobrze spisującego się tego dnia Skrzypka. 1-1! Rozdrażniony zespół gospodarzy rusza do ataku, pierwszy próbuje Woźniok, mija dwóch rywali na prawym skrzydle, schodzi do pola karnego-strzela wprost w bramkarza. Odpowiedź Naprzodu- kopia akcji bramkowej – na nasze szczęście tym razem napastnik strzela nad bramką. Końcówkę pierwszej połowy Rydułtowy grają w osłabieniu gdyż, za niesportowe zachowanie sędzia usuwa napastnika gości na 3 minuty. Akcja Unii ze środka pola Piekarski zgrywa prostopadłą piłkę do Wieczorka, a ten technicznym strzałem drugi raz znajduje drogę do bramki rywala. Do przerwy 2-1!

Po przerwie nasi zawodnicy wypracowali kilka świetnych sytuacji. Wieczorek dośrodkowuje z lewej strony do Płaczka, ten zgrywa piłkę do nabiegającego Piekarskiego – dobry strzał, lecz jeszcze lepsza interwencja bramkarza. Rzut wolny – strzela Mazur, piłka kozłuje przed bramkarzem, lecz ten świetnie interweniuje wybijając piłkę na rzut rożny. Kontra gości Musioł ściga się z napastnikiem Naprzodu wypycha go do boku, lecz przegrywa pojedynek przed sytuacją sam na sam nasz zespół ratuje Bajor i kapitalnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala. Akcja Wieczorek – Piekarski, ten drugi staje sam na sam z pustą bramką, lecz pudłuje. Jak się okazało w następnej akcji Rydułtowian sprawdza się przysłowie: „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Rzut z autu na wysokości naszego pola karnego. Przy biernej postawie obrońców Unii, goście strzelają na 2-2. Nie minęły jednak dwie minuty a Unia znów obejmuje prowadzenie- kapitalny strzał Borowca prawą nogą po „długim” słupku ląduje w okienku bramki przeciwnika 3-2! Kolejna sytuacja Piekarskiego strzał z 10 metra - nad bramką. Atak gości – Musioł znów ściga się z napastnikiem drużyny przeciwnej, Skrzypek fantastycznie skraca kąt – piłka po strzale przechodzi obok naszej bramki. Końcowy fragment meczu należał do gospodarzy. Sytuację sam na sam marnuje Wieczorek. Minutę później ten sam zawodnik zostaje sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podchodzi Woźniok – strzał broni bramkarz, lecz przy dobitce jest już bezradny. 4-2! Unia wychodzi z kontrą 4 na 3, akcję strzałem kończy Płaczek – trafia wprost w bramkarza.

Ważne 3pkt zostają w Książenicach. Udany rewanż za porażkę w rundzie jesiennej. Kolejny mecz Unia rozegra z Gołkowicami na wyjeździe. Obecnie cztery zespoły mają po 31 pkt. (Rydułtowy, Połomia, Ochojec, Unia) Tak więc ostatnia kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wynik: Unia Książenice – Naprzód Rydułtowy 4-2(2-1)
Bramki: Wieczorek x2, Woźniok, Borowiec
Skład: Skrzypek – Szczech, Musioł, Bajor, Kowalczyk – Borowiec, Mazur, Płaczek, Woźniok – Piekarski, Wieczorek