Unia wywozi 3 punkty z Palowic!

2013-06-02 19:36:19, wyświetleń: 1989 W zakończonym przed kilkudziesięcioma minutami meczu, Unia Książenice pokonała Orła Palowice 2-1 (0-0). Od 54 minuty Unia przegrywała 0-1. Dwukrotnie w poprzeczke trafił Przemek Kośmider, kilka innych dogodnych sytuacji również zostało z

W zakończonym przed kilkudziesięcioma minutami meczu, Unia Książenice pokonała Orła Palowice 2-1 (0-0). Od 54 minuty Unia przegrywała 0-1. Dwukrotnie w poprzeczke trafił Przemek Kośmider, kilka innych dogodnych sytuacji również zostało zmarnowane. W 72 minucie z rzutu wolnego do siatki trafił Mariusz Birówka, a w 89 minucie 3 punkty dla Unii wydarł Szymon Wawrzonkowski!
W wyjściowym składzie Unii, w porównaniu z czwartkowym meczem, zaszły dwie zmiany. Pauzującego za kartki Dawida Kusia zastąpił Łukasz Smyczek, a nieobecnego w składzie Jacka Mazgaja - Miron Michniewski. Oprócz wymienionej dwójki w wyjściowej jedenastce pojawili się: Andrzej Topa, Michał Konkol, Jacek Marszolik, Andrzej Hanak, Mariusz Birówka, Zdzisław Marszolik, Przemysław Kośmider, Waldemar Pindur i Szymon Wawrzonkowski.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na prowadzenie Unię mógł wyprowadzić Przemek Kośmider, ale jego strzał zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce. Swoją klarowną sytuację miał także Szymon Wawrzonkowski, ale z bliskiej odległości trafił w bramkarza. Gospodarze ograniczali się do defensywy i wyprowadzania kontrataków, które albo kończyły się na, grającym kolejne dobre zawody, duecie Michał Konkol - Jacek Marszolik, albo w rękach Andrzeja Topy. br />W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Unia konstruowała akcje a Gospodarze kontrowali. Po jednej z takich kontr i niezdecydowaniu Andrzej Topy w 54 było 1-0 do Orła, a strzelcem bramki okazał się Mateusz Cieniawa.
Po stracie bramki Unia ruszyła do jeszcze bardziej zmasowanych ataków. Kolejny raz uderzył Przemek Kośmider i kolejny raz piłka odbiła się od poprzeczki. Rzuty rożne nie przynosiły zmiany wyniku.W 67 minucie na boisku pojawił się Leszek Szejka, który zastąpił Łukasza Smyczka.
W 72 minucie rzut wolny pośredni z ok. 25 metrów po zagraniu nakładą przez zawodnika Gospodarzy. Piłkę rozegrali między sobą Andrzej Hanak i Zdzisław Marszolik, a uderzył Mariusz Bierówka i było 1-1!

Po zdobyciu bramki wyrównującej Unia uderzyła z jeszcze większym animuszem. Kolejne rzuty rożne bili Mariusz Birówka i Przemek Kośmider, ale piłka albo mijała bramkę Gospodarzy, albo bramkarz był na posterunku. W 82 minucie zmęczonego Waldemara Pindura zmienił Marcin Nowak.
Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkę w polu karnym otrzymał Leszek Szejka, dośrodkował na piątry metr wprost na głowę Szymona Wawrzonkowskiego i było 1-2!

Przy korzystnym wyniku trener Marcin Koczy dokonał kolejnej zmiany. Strzelca zwycięskiej bramki zmienił Grzegorz Wojtala. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Unia umocniła się na pozycji lidera B-klasy.

W imieniu zawodników i zarządu klubu dziękujemy licznie zgromadzonym, książenickim kibicom za przybycie i głośny doping. Już dziś zapraszamy na dwa ostatnie, ligowe mecze, które odbędą się w Książenicach

Orzeł Palowice 1-2 (0-0) Unia Książenice