Unia gromi Żar! Unia w A-klasie!

2013-06-09 19:33:40, wyświetleń: 2045 W zakończony przed chwilą spotkaniu B-klasy Unia Książenice rozgromiła drużynę Żar Szeroka aż 9-0 (5-0). Bramki dla Unii zdobyli: Dawid Kuś x3, Przemek Kosmider x2, Waldemar Pindur x2, Michał Konkol i Daniel Włodarczyk.
Do składu Unii powró

Do składu Unii powrócił, będący ostatnio w wysokiej formie Dawid Kuś, który w Palowicach pauzował za żółte kartki. Na ławce mecz rozpoczął Jacek Marszolik, który w poprzednich meczach był podstawowym, solidnym zawodnikiem formacji defensywnej.
Wyjściowe zestawienie Unii wyglądało następująco: Andrzej Topa, Michał Konkol, Miron Michniewski, Jacek Mazgaj, Andrzej Hanak, Mariusz Birówka, Zdzisław Marszolik, Przemek Kośmider, Dawid Kuś, Waldemar Pindur, Szymon Wawrzonkowski.
Zawodnicy książenickiej Unii przystąpili do meczu w pełni skoncentrowani z jasnym celem - walką o 3 punkty. Napoczęli rywala już w 10 minucie, kiedy to Zdzisław Marszolik zagrał do Przemka Kośmidra a ten otworzył wynik.
Nie minęły 4 minuty i było 2-0. Rzut rożny z lewej strony boiska, dośrodkowanie Przemka Kośmidra, a wszystko zamknął Michał Konkol podwyższając wynik.
Goście nie otrząsnęli się jeszcze z dwóch bramek, a ich bramkarz musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Ponownie dogranie Przemka Kośmidra, tym razem do Dawida Kusia, który mimo asysty 2 obrońców zdołał skierować piłkę do siatki.

Przed przerwą dwukrotnie do siatki Gości trafił jeszcze Waldemar Pindur. Szczególnej urody była bramka na 4-0, gdzie Waldi uderzył lewą nogą, z ponad 20 metrów, a zmierzająca pod poprzeczkę piłka minęła rozpaczliwie interweniującego bramkarza Żaru. Przy bramce na 5-0 asystował Dawid Kuś.

Przed przerwą znać o sobie dał również sędzia Cheap louis vuitton handbags główny, który z niewiadomych przyczyn ukarał Michała Konkola i Waldemara Pindura żółtymi kartkami. W przerwie spotkania, trener Marcin Koczy postanowił zdjąć z boiska ukaranych żółtymi kartkami i wpuścił na plac gry Łukasza Smyczka i Leszka Szejkę.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Unia dominowała, Unia grała piłką, Unia stwarzała kolejne sytuacje. Wynik zmienił się dopiero w 68 minucie, kiedy to wrzutkę Zdzisław Marszolika głową wykorzystał Przemek Kośmider. Była to trzecia asysta Zdzisława Marszolika w tym meczu.

Chwile później padła kolejna bramka - indywidualna akcja Dawida Kusia i Unia prawadziła już 7-0. A do końca spotkania ponad 20 minut.
W końcówce meczu nad Książenice nadciągnęły czarne chmury i zaczęło padać. Nie zastopowało to rozpędzonej Unii, która wbiła rywalowi jeszcze dwie bramki. W 87 minucie podanie Mariusza Birówki wykorzystał Dawid Kuś, kompletując w ten sposób trzeciego hat-tricka w swoich trzech ostatnich meczach (poprzednie w meczach z Płomieniem Czuchów i Zrywem Bzie). Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Daniel Włodarczyk, który pojawił się na boisku w miejsce Mirona Michniewskiego.

Po meczu do Książenic dotarły bardzo dobre wiadomości z Dębieńska, gdzie miejscowy Dąb przegrał w meczu derbowym z drużyną Louis vuitton Orła Palowice. W ten sposób, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, Unia zapewniła sobie historyczny awans do A-klasy!

Unia Książenice 9-0 (5-0) Żar Szeroka