Unia wraca na tarczy z Żor

2013-11-16 15:20:53, wyświetleń: 1261 Niestety zawodnicy LKS Unii Książenice ponieśli kolejną porażkę w tym sezonie. W rozegranym dziś o 13:00 meczu w Żorach, tamtejszy lider tabeli - KS Żory pokonał nasz zespół 3-0 (1-0).

Już przed meczem wiadome było, że będzie to trudne spotka

Już przed meczem wiadome było, że będzie to trudne spotkanie, gdyż drużyna z Żor obejmowała fotel lidera. W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które otwierało sezon 2013/2014 Unia zwyciężyła na własnym boisku 2-0 po trafieniach Arka Butrykowskiego i Waldemara Pindura.

Unia mecz rozpoczęła w zestawieniu: Przemysław Adamiec, Jacek Marszolik, Michał Konkol, Miron Michniewski, Andrzej Hanak, Zdzisław Marszolik, Mariusz Birówka, Dawid Kuś, Leszek Szejka, Arkadiusz Butrykowski, Szymon Wawrzonkowski. W obwodzie trenera Marcin Koczego zostali: Robert Dudek, Daniel Ceremuga, Grzegorz Wojtala, Daniel Włodarczyk, Krzysztof Hanak, Waldemar Pindur i Michał Janiszewski.

Unia od początku dążyła do zdobycia bramki. Próbował Arek Butrykowski, dobijał Zdzisław Maroszolik, ale niecelnie. W 15 minucie dobrze dośrodkowywał, powracający do składu Unii Dawid Kuś, ale Arkadiusz Butrykowski nie doszedł do piłki. Kilka minut później Dawid Kuś próbował strzału, ale obok bramki. W 22 minucie uderzył Szymon Wawrzonkowski, ale Gospodarze zdołali wybić piłkę z linii bramkowej.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - to stare piłkarskie porzekadło dało o sobie znać w 24 minucie spotkania. Zawodnik Gospodarzy uderzył z 25 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i było 1-0.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
Drugą część spotkania Unia rozpoczęła podobnie jak pierwszą - od szturmu na bramkę drużyny KS Żory, ale znowu brakowało celności. Gospodarze odpowiedzieli strzałem w słupek w 53 minucie. 3 minuty później Gospodarze wykonywali rzut rożny i zdołali podwyższyć wynik spotkania na 2-0.

Przy wyniku 2-0 Trener Marcin Koczy dokonał 2 zmian. Miron Michniewskiego i Leszka Szejki zastąpili: Krzysztof Hanak i Waldemar Pindur. W 73 minucie Przemek Adamiec źle obliczył lot piłki i Gospodarze prowadzili już 3-0.

W 79 miuncie wynik spotkania mógł zmienić Waldemar Pindur, ale obrońcy drużyny z Żor stanęli na wysokości zadania. Waldek miał również swoją okazję w końcówce, kiedy to dostał dobre podanie od Arka Butrykowskiego, ale uprzedził go bramkarz drużyny KS Żory.

KS Żory 3-0 (1-0) Unia Książenice

Skład: Adamiec, Marszolik J., Konkol, Michniewski (Hanak K. 67), Hanak A., Marszolik Z., Birówka, Kuś, Szejka (Pindur 67), Butrykowski, Wawrzonkowski.

Ławka: Dudek, Ceremuga, Wojtala, Włodarczyk, Janiszewski.
Kartki żółte: Wawrzonkowski, Butrykowski.