Zwycięstwo w pierwszym wiosennym meczu u siebie

2014-04-13 18:01:59, wyświetleń: 1169 W zakończonym niedawno meczu, który inaugurował rozgrywki ligowe na książenickim boisku w nowym roku, Unia pokonała Orła Jankowice 3-1 (1-0). Bramki dla Unii zdobyli: Arek Butrykowski, Andrzej Hanak i Szymon Wawrzonkowski.

Trener Marcin Koczy dokonał 2 zmian w podstawowej 11-stce w porównaniu z tym co było grane w Gotartowicach. Od pierwszych minut mecz rozpoczął Zdzisław Marszolik i Michał Słowik, którzy zastąpili Michała Janiszewskiego i kontuzjowanego Dawida Kusia.
Podstawowy skład wyglądał następująco: w bramce Robert Dudek, a dalej Zdzisław Marszolik, Michał Konkol, Jacek Mazgaj, Miron Michniewski, Andrzej Hanak, Kamil Pierchała, Przemek Kośmider, Arkadiusz Butrykowski, Szymon Wawrzonkowski, Michał Słowik.
Na ławce rezerwowych usiedli: Leszek Szejka, Grzegorz Wojtala, Michał Janiszewski, Artur Gładysz oraz rezerwowy bramkarz Andrzej Topa.
Unia rozpoczęła dobrze. W 3 minucie po rzucie wolnym uderzał debiutujący na książenickim boisku Kamil Pierchała, ale piłka minęła słupek. Kilka minut później goście mogli objąć prowadzenie. Strzał ostrzegawczy poszybował nad poprzeczką, a później akcję sam na sam wybronił Dudek.
W odpowiedzi akcja Unii, wrzutka Szymona Wawrzonkowskiego, strzał głową Przemka Kośmidra, ale niecelnie.
W 15 minucie rzut wolny z ok. 25 metrów. Do piłki podszedł Andrzej Hanak, ale uderzył w mur, po czym poszła szybka kontra zespołu Orła, która na szczęście zakończyła się strzałem nad poprzeczką.
3 minuty później podobna sytuacja z rzutem wolnym, tylko że z drugiej strony boiska, po którego Goście mogli objąć prowadzenie, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.
W 22 minucie kolejna dogodna, 100% sytuacja Orła, ale ofiarnie zagrożenie oddalił Michał Konkol.
40 minuta spotkania okazała się szczęśliwa dla Unii. Podanie ze środka do Arka Butrykowskiego, ale ten płaskim strzałem otworzył wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

Po zmianie stron przyszła przykra niespodzianka dla Unii. W 50 minucie nie popisał się Robert Dudek, którzy rzucając się w prawą stronę, źle obliczył lot piłki. Ta skozłowa przed nim i ku zdziwieniu wszystkich wpadła do siatki.
Trener Marcin Koczy długo nie czekał z reakcją. W 57 minucie dokonał podobnej zmiany do tej z Gotartowic, tylko w odwrotną stronę. Na boisku pojawił się Michał Janiszewski, zastępując Michała Słowika.
Zawodnicy Unii również długo nie czekali z odpowiedzią. W 62 minucie po prawej stronie boiska szarżował Przemek Kośmider i został sfaulowany. Do rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego podszedł sam poszkodowany, a po jego uderzeniu
bramkarz wybił piłkę przed siebie, dopadł do niej Andrzej Hanak i było 2-1. Była to druga bramka kapitana Unii w drugim meczu tej rundy.
Po objęciu prowadzenia Unia ruszyła z jeszcze większym animuszem. Próbował Szymon Wawrzonkowski nożycami, próbował Arek Butrykowski, ale piłka nie wpadała do bramki Orła. W 71 minucie żółtą kartkę złapał Kamil Pierchała.
W 80 minucie na boisku pojawił się Artur Gładysz, który zastąpił Arka Butrykowskiego.
Dwie minuty później było 3-1. Piłkę w środku przejął Andrzej Hanak, zagrał długie podanie do Szymon Wawrzonkowskiego, który pociągnął kilkanaście metrów i dopełnił formalności lewą nogą w długi róg.
Szymon dołożył jeszcze jedną bramkę w końcówce, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej.
W 88 minucie żółty kartonik obejrzał Artur Gładysz, który zdaniem sędziego symulował, po tym jak w pełnym biegu przy linii bocznej, nadział się na wślizg zawodnika Orła.
W końcówce na boisku pojawili się także Leszek Szejka i Grzegorz Wojtala, którzy zastapili Przemka Kośmidra i Szymon Wawrzonkowskiego.

Dziękujemy serdecznie zgromadzonym kibicom, którzy przybyli na to spotkanie mimo nieciekawej pogody. Następne ligowe emocje już za 2 tygodnie, kiedy to Unia wybierze się na mecz wyjazdowy do Baranowic. Nasi najbliżsi rywale, zwyciężyli dzisiaj na gorącym terenie, którym jest Dębieńsko 0-1, a to zwiastuje, że 20-stej kolejce zapowiadają się nie lada emocje. Już dziś zapraszamy!

Unia Książenice 3-1 (1-0) Orzeł Jankowice
bramki: Arek Butrykowski, Andrzej Hanak, Szymon Wawrzonkowski
żółte kartki: Kamil Pierchała, Artur Gładysz, Grzegorz Wojtala