Seria meczów bez zwycięstwa zakończona!

2014-05-25 23:21:34, wyświetleń: 1095 Po zaciętym meczu Unia Książenice pokonała LKS Rój 1-0 (1-0). Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w pierwszej połowie Andrzej Hanak, który pokonał bramkarza Gości precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po 4 meczach bez zwycięstwa (3 porażki i ze

Po 4 meczach bez zwycięstwa (3 porażki i zeszłotygodniowy remis w Grabowni) cel w szatni książenickiej Unii był jeden - 3 punkty.
Unia mecz rozpoczęła w składzie: Andrzej Topa, Artur Gładysz, Michał Konkol, Jacek Mazgaj, Leszek Szejka, Kamil Pierchała, Andrzej Hanak, Daniel Ceremuga, Przemysław Kośmider, Dariusz Adamczyk, Szymon Wawrzonkowski.
Na ławce rezerwowych zostali: Robert Dudek, Zdzisław Marszolik, Michał Janiszewski, Michał Słowik, Grzegorz Wojtala oraz grający trener Marcin Koczy.

Unia mogła prowadzić od 5 minuty, ale poprzeczka uchroniła Gości przed stratą bramki, po strzale Andrzej Hanaka.
W 22 minucie rzut wolny dla Unii wykonywał Przemek Kośmider, głową uderzał Szymon Wawrzonkowski, ale piłka minęła bramkę.
Kilka minut później Goście mieli 100% sytuację na objęcie prowadzenia, ale zawodnik z Roja pomylił się i piłka minęła słupek.
W 37 minucie kolejna próba po dośrodkowaniu i kolejny niecelny strzał, tym razem Jacka Mazgaja.
W odpowiedzi Goście z Roja trafiają w słupek. W 40 minucie Unia otrzymała rzut wolny. Piłkę 25 metrów od bramki Gości ustawił Andrzej Hanak i strzałem nad murem pokonał bramkarza Gości. Przed końcem I połowy defensywa Unii dopuściła do kolejnej 100% sytuacji, ale kolejny raz piłka minęła bramkę Unii.

W przerwie trener Marcin Koczy dokonał jednej zmiany - boisko opuścił Dariusz Adamczyk, który w niedziele rano rozegrał 45 min w drużynie juniorów i zdobył 3 bramki, a na boisku pojawił się Zdzisław Marszolik. W 65 minucie kolejny raz próbował Andrzej Hanak, ale piłka przeleciało nad poprzeczką. W międzyczasie na boisku pojawił się także Michał Słowik za Przemka Kośmidra.
Kilka minut po uderzeniu Andrzeja Hanaka, kolejny raz głową uderzał Jacek Mazgaj, ale i tym razem niecelnie.
W 84 minucie Unia miała dogodną sytuację na podwyższenie rezultatu, ale sytuacje sam na sam z bramkarzem Gości przegrał Zdzisław Marszolik. Na boisku pojawili się także Michał Janiszewski i Grzegorz Wojtala, zastępując Szymona Wawrzonkowskiego i Daniela Ceremugę. W 90 minucie powinno być 2-0. Michał Słowik w dogodonej sytuacji uderzył po ziemi, część kibiców widziała już piłkę zmierzającą do bramki, ale ta minęła słupek minimalnie.

Unia Książenice 1-0 (1-0) LKS Rój
bramka: Andrzej Hanak
żółta kartka: Daniel Ceremuga
skład: Andrzej Topa, Artur Gładysz, Michał Konkol, Jacek Mazgaj, Leszek Szejka, Kamil Pierchała, Andrzej Hanak, Daniel Ceremuga (Grzegorz Wojtala 86`), Przemysław Kośmider (Michał Słowik 65`), Dariusz Adamczyk (Zdzisław Marszolik 46`), Szymon Wawrzonkowski (Michał Janiszewski 79`).
ławka rezerwowych: Robert Dudek, Marcin Koczy