Unia wraca z 3 punktami z Boguszowic

2014-06-01 11:39:31, wyświetleń: 1097 LKS Unia Książenice wróciła ze wczorajszego meczu z Górnikiem w Boguszowicach z 3 punktami. Po zaciętym meczu Unia wygrała 2-4 (0-2), a do bramki Górnika trafiali: Szymon Wawrzonkowski, Dariusz Adamczyk i powracający po kontuzji Dawid Kuś, zdobywca d

LKS Unia Książenice wróciła ze wczorajszego meczu z Górnikiem w Boguszowicach z 3 punktami. Po zaciętym meczu Unia wygrała 2-4 (0-2), a do bramki Górnika trafiali: Szymon Wawrzonkowski, Dariusz Adamczyk i powracający po kontuzji Dawid Kuś, zdobywca dwóch goli.
Unia mecz rozpoczęła w składzie: Andrzej Topa, Michał Konkol, Jacek Mazgaj, Zdzisław Marszolik, Kamil Pierchała, Leszek Szejka, Przemysław Kosmider, Daniel Ceremuga, Michał Janiszewski, Dariusz Adamczyk, Szymon Wawrzonkowski.
Na ławce rezerwowych, pierwszy raz od kwietniowego meczu w Gotartowicach pojawił się Dawid Kuś, który wyleczył kontuzje. Obok niego zasiedli: Robert Dudek, Michał Słowik, Grzegorz Wojtala, Marcin Koczy i wracający po kontuzji Arkadiusz Butrykowski.
W pierwszym meczu obu drużyn, który został rozegrany w październiku 2013 roku w Książenicach, 2-0 zwyciężyła Unia, po bramkach Szymona Wawrzonkowskiego i Dawida Kusia.
Gospodarze oczekujący rewanżu zaatakowali pierwsi. Już w 2 minucie strzał zawodnika Górnika minął bramkę Unii.
2 minuty później podanie do Szymona Wawrzonkowskiego nad obrońcami, ten przyjmuje piłkę, mija bramkarza Gospodarzy i zadając pierwszy cios Górnikowi otwiera wynik!
Gospodarze próbowali odpowiedzieć natychmiastowo - rzut rożny, wrzutka w pole karne, ale piłkę wybił Zdzisław Marszolik.
Minutę później akcja przeniosła się znowu pod bramkę Górnika - wrzutka Przemka Kośmidra, strzał Kamila Pierchały, ale piłka przeleciała tuż nad bramką Górników.
W 10 minucie po raz pierwszy popisał się Andrzej Topa, który wybronił sytuacje sam na sam z zawodnikiem z Boguszowic.
10 minut później kolejna fantastyczna interwencja bramkarza Unii, którzy wyciągnął zmierzającą w okienko bramki piłkę, uderzoną z okolic 16-stego metra.
W 27 minucie podobną sytuację do tej z 4 minuty miał Szymon Wawrzonkowski, ale obrońca Gospodarzy zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. 5 minut później, swoją pierwszą bramkę w barwach seniorskiej drużyny Unii zdobył Dariusz Adamczyk, który wykorzystał prostopadłe podanie ze środka boiska i płaskim strzałem
pokonał bramkarza Górnika.

Gospodarze kolejny raz próbowali w odpowiedzi szybko zaskoczyć, ale na wysokości zadania kolejny raz stanął Andrzej Topa.
W 35 minucie faulowany aktywny tego dnia Michał Janiszewski, z rzutu wolnego próbował Przemek Kośmider, ale uderzył nad bramką. 3 minuty poźniej kolejny raz w roli głównej Przemek Kośmider, który minął lewą stroną 2 obrońców Gospodarzy, uderzył, ale piłka musnęła boczną siatkę.

W przerwie meczu trener Marcin Koczy dokonał dwóch zmian - Leszka Szejki zmienił Arkadiusz Butrykowski, a Daniela Ceremugę zastąpił Dawid Kuś.Na początku drugiej połowy zarysowała się lekka dominacja Górnika. W 49 minucie kolejne ostrzeżenie dla Unii przeleciało nad bramką. W 57 minucie kolejną fantastyczną interwencją popisał się Andrzej Topa, który sparował strzał zawodnika Gospodarzy na rzut rożny.
W odpowiedzi szarża Szymona Wawrzonkowskiego lewą stroną boiska, który wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął lotu piłki.
W 62 minucie kontratak Górnika Boguszowice i Gospodarze zdobywają bramkę kontaktową.
Gospodarze po zdobyciu bramki idą za ciosem i 4 minuty później Andrzej Topa kolejny raz ratuje Unię odbijając mocne uderzenie z 30 metrów.Zawziętym zawodnikom Górnika udało się doprowadzić do remisu w 72 minucie, lecz końcówka meczu należała do Unii, a konkretnie do Dawida Kusia, który w wielkim stylu wrócił do
składu i dał zwycięstwo LKSowi - w 86 minucie Dawid w swoim stylu minął na prawej stronie 2 obrońców i nie dał szans bramkarzowi, a 3 minuty później ustalił wynik spotkania