Unia wywozi 3 punkty z Mszany (aktualizacja)

2014-08-15 19:17:51, wyświetleń: 992 W meczu II kolejki rozgrywek A-klasy, Unia Książenice pokonała na wyjeździe Start Mszana 1-0. Jedyną bramkę, dającą 3 punkty LKS Unii zdobył Michał Konkol.

Do składu Unii na mecz w Mszanie, w porównaniu z inauguracją u siebie, powrócili nieobecni Michał Konkol i Dawid Kuś.
Unia mecz rozpoczęła w zestawieniu: Andrzej Topa, Jacek Mazgaj, Michał Konkol, Adrian Marszolik, Andrzej Hanak, Tomasz Bednorz, Daniel Ceremuga, Szymon Wawrzonkowski, Dawid Kuś, Arkadiusz Butrykowski i Grzegorz Cuber.
Na ławce zasiedli: Błażej Lasia, Artur Gładysz, Miron Michniewski, Michał Słowik, Krzysztof Polonius.

Unia rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 5 minucie prezycyjnie dośrodkował Dawid Kuś, ale obok bramki głową uderzył Szymon Wawrzonkowski. Chwilę później po rzucie rożnym uderzał Adrian Marszolik, ale również obok bramki. W 17 minucie z dystansu próbował Grzegorz Cuber, ale tym razem to bramkarz stanął na wysokości zadania. W kolejne akcji długą piłkę z własnej połowy zagrał Adrian Marszolik, do po piłki popadł Szymon Wawrzonkowski, minął obrońce Gospodarzy na prawej stronie, ale jego strzał trafił w boczną siatkę.
W 19 minucie pokazał się Andrzej Topa, który wybronił strzał głową, po rzucie wolnym dla Gospodarzy. Przed przerwą warte odnotowania były jeszcze szanse Arka Butrykowskiego, który uderzył po rzucie rożnym i akcja Dawida Kusia, który lewą stroną minąl 3 rywali, uderzył na bramkę, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

W przerwie trener Marcin Koczy dokonał jednej zmiany - Daniela Ceremuge zastąpił Miron Michniewski.

W 49 minucie Unia miała rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawił Dawid Kuś, dośrodkował w kierunku niepilnowanego Michała Konkola, a ten mocnym strzałem głową skierował piłkę do bramki Gospodarzy.
W 55 minucie dobrze zapowiadającą się akcję Gospodarzy faulem przerwał Tomasz Bednorz, za co został ukarany żółtą kartką.
Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale strzał głową po rzucie rożnym w 57 minucie minął cel.
W odpowiedzi zaskoczyć bramkarza Mszany próbował Grzegorz Cuber, ale piłka również minęła bramkę.
W 67 minucie trener Unii dokonał kolejnej zmiany. Michał Słowik zastąpił Arkadiusza Butrykowskiego. W 72 minucie gry kolejna żółta kartka dla zawodnika Unii - tym razem dla Mirona Michniewskiego. 3 minuty później na boisku pojawił się Artur Gładysz za Grzegorza Cubera, a w 86 minucie Krzysztof Polonius zmienił Adriana Marszolika.

W końcówce meczu pojawił się sporo nerwów i kontrowersji. Gospodarze domagali się rzutu karnego, jednak arbiter spotkania nie wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Andrzeja Topy.

Ostatecznie wynik meczu został zweryfikowany jako walkower 0-3 dla LKS Unii, gdyż w drużynie Gospodarzy wystąpiła zbyt mała liczba zawodników młodzieżowych.

Start Mszana 0-3 (0-0) Unia Książenice

skład: Andrzej Topa, Jacek Mazgaj, Michał Konkol, Adrian Marszolik (Krzysztof Polonius 86`), Andrzej Hanak, Tomasz Bednorz, Daniel Ceremuga (Miron Michniewski 46`), Szymon Wawrzonkowski, Dawid Kuś, Arkadiusz Butrykowski (Michał Słowik 67`), Grzegorz Cuber (Artur Gładysz 75`).
bramka: Michał Konkol (0-1 49`)
żółte kartki: Tomasz Bednorz, Miron Michniewski