Ostre strzelanie w starciu z Rojem

2014-09-28 18:15:55, wyświetleń: 1338 W zakończonym przed 30 minutami spotkaniu IX kolejki A-klasy, Unia Książenice rozbiła ekipę LKS Rój aż 9-2 (5-2). Worek z bramkami na początku meczu otworzył Dariusz Adamczyk, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

W zakończonym przed 30 minutami spotkaniu IX kolejki A-klasy, Unia Książenice rozbiła ekipę LKS Rój aż 9-2 (5-2). Worek z bramkami na początku meczu otworzył Dariusz Adamczyk, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Po dwie bramki dorzucili: Szymon Wawrzonkowski i Dawid Kuś, a jedną dodał Michał Słowik. W ostatnim kwadransie meczu swojego bramkarza pokonał także jeden z zawodników z Roja.

Unia rozpoczęła w zestawieniu: Dawid Mieszaniec, Tomasz Bednorz, Michał Konkol, Leszek Szejka, Miron Michniewski, Andrzej Hanak, Błażej Lasia, Michał Słowik, Dariusz Adamczyk, Dawid Kuś, Szymon Wawrzonkowski.
Na ławce rezerwowych zasiedli: Andrzej Topa, Daniel Ceremuga, Grzegorz Cuber, Krzysztof Polonius, Grzegorz Wojtala.

Worek z bramkami w 5 minucie rozwiązał Adamczyk, który otrzymał podanie ze środka od Szymona Wawrzonkowskiego, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył nad interweniującym bramkarzem.
Niespodziewanie Goście odpowiedzieli w 12 minucie - debiutujący w bramce Unii Dawid Mieszaniec, który został ściągnięty w obliczu kontuzji Karola Tkocza był bez szans.
Niespełna 60 sekund później nadeszła odpowiedź ze strony Unii.
Piłkę na 40-stym metrze przyjął Michał Słowik i kapitalnie huknął z dystansu, czym kompletnie zaskoczył bramkarza drużyny LKS Rój - uderzenia nie powstydził by się sam CRISTIANO RONALDO !!!!
Było 2-1, a Unia szła za ciosem: Goście wznowili grę ze środka, Unia przejęła piłkę, którą otrzymał Szymon Wawrzonkowski i po solowej akcji podwyższył prowadzenie.
W 19 minucie błąd popełniła defensywa Unii i Goście złapali kontakt (3-2).
W 22 minucie po rzucie rożnym główkował Andrzej Hanak, ale piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i wyszła poza boisko.
W 23 minucie na bramkę Gości uderzał Dawid Kuś. Bramkarz nie zdołał wybronić piłki, ale wyręczył go jeden z obrońców, który wybił piłkę ręką z bramki. Prowadzący spotkanie Pan Kurc nie miał wątpliwości i ukarał stopera z Roja czerwoną kartką. Rzut karny pewnie wykonał Szymon Wawrzonkowski i Unia znowu prowadziła dwoma bramkami.
W 33 minucie Goście z Roja mieli szansę na ponowne złapanie kontaktu, ale z dobrej strony pokazał się Dawid Mieszaniec, który po drobnych problemach na początku meczu, z minuty na minutę stawał się coraz pewniejszym punktem Unii.
37 minuta spotkania przyniosła kolejną bramkę. Daleko z autu rzucił Błażej Lasia, a piłkę głową do bramki Roja skierował Dawid Kuś, czym ustalił wynik pierwszej połowy.

Dwie minuty po wznowieniu gry, wynik na 6-2 podwyższył Dariusz Adamczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.
Przy dobry wyniku trener Marcin Koczy dokonał kilku zmian. W 53 minucie na boisku pojawił się Grzegorz Cuber, zastępując Michała Słowika. W 65 minucie Andrzeja Hanak zastąpił Daniel Ceremuga, a opaskę kapitana przejął Michał Konkol.
W 72 minucie na boisku pojawili się Krzysztof Polonius i Dawid Stajer, którzy zastąpili Mirona Michniewskiego i Błażeja Lasię.
W 75 minucie kolejny raz dał o sobie znać Darek Adamczyk, który dostał podanie od Szymona Wawrzonkowskiego i podobnie jak w 47 minucie, płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Gości.
3 minuty później było 8-2, a bramkę samobójczą na swoim koncie zanotował kapitan ekipy z Roja, który próbując wybić piłkę na rzut rożny, niefortunnie pokonał własnego bramkarza.
W 83 minucie mogło być 9-2, ale do pustej bramki z kilku metrów nie trafił Szymon Wawrzonkowski, który utrzymał kapitalne podanie od Dawida Kusia.
Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W końcówce meczu kolejna akcja dobrze współpracującej tego popołudnia pary Kuś - Wawrzonkowski, po której Dawid Kuś ustalił wynik spotkania na 9-2

Unia zdobyła jeszcze w trakcie meczu 3 bramki, ale sędziowie liniowi sygnalizowali przy nich pozycje spalone i nie zostały uznane. Kilka razy z dobrej strony pokazał się Dawid Mieszaniec broniąc strzały zawodników z Roja.

Unia Książenice 9-2 (5-2) LKS Rój
skład: Dawid Mieszaniec, Tomasz Bednorz, Michał Konkol, Leszek Szejka, Miron Michniewski (Krzysztof Polonius 72`), Andrzej Hanak (Daniel Ceremuga 65`), Błażej Lasia (Dawid Stajer 72`), Michał Słowik (Grzegorz Cuber 53`), Dariusz Adamczyk, Dawid Kuś, Szymon Wawrzonkowski
ławka rezerwowych: Andrzej Topa, Grzegorz Wojtala
bramki: Dariusz Adamczyk x3, Szymon Wawrzonkowski x2, Dawid Kuś x2, Michał Słowik, samobójcza
żółte kartki: Dariusz Adamczyk