Pożegnanie z sezonem na piątkę

2011-06-19 22:05:16, wyświetleń: 1173 W rozegranym dzisiaj spotkaniu kończącym zmagania na boiskach C-klasy LKS Unia Książenice pokonała Iskrę Rowień 5-1 (1-1). Spotkanie rozpoczęło się od popisu sędziego, który nie uznał dwóch bramek dla zespołu z Książenic. W obu przypadkach zostały od

W rozegranym dzisiaj spotkaniu kończącym zmagania na boiskach C-klasy LKS Unia Książenice pokonała Iskrę Rowień 5-1 (1-1). Spotkanie rozpoczęło się od popisu sędziego, który nie uznał dwóch bramek dla zespołu z Książenic. W obu przypadkach zostały odgwizdane spalone, które sędzia spotkania dostrzegł stojąc na srodku boiska.
Kolejną szansę zmarnował Szymon Wawrzonkowski, który przegrał pojedynek 1 na 1 z świetnie dysponowanym bramkarzem gości. Jednak mimo przewagi zespołu Unii, to Goście zdołali objąć prowadzenie, wykorzystując stworzoną dogodną sytuację. Stracona bramka podrażniła ambicję Gospodarzy, którzy znowu zaczęli stwarzać sytuacje. W 30 minucie Jacek Kazmierczak z 5 metrów trafił w słupek. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Kilka minut później Sebastian Mączka wymienił szybkie podania z Kazmierczakiem, który odważnie wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na 5 metr, wprost pod nogi nabiegającego Szymona Wawrzonkowskiego, który ucieszył licznie zgromadzonych widzów i zdobył wyrównującą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.
Po zmianie stron zawodnicy LKS Unii zdominowali całkowicie przeciwnika, stwarzając raz po raz zagrożenie pod bramką Iskry. Seryjnie wykonywane rzuty rożne nie przynosiły jednak efektu. W 52 minucie Marcin Nowak wznowił grę wrzutem z autu, w zamieszaniu w polu karnym i kilku dobitkach Karol Białecki trafił na 2-1. Rozpędzona Unia tworzyła kolejne sytuacje, a bramkarz Gości bronił w nieprawdopodobnym okolicznościach. W 60 minucie Bartosz Brdak wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Marcina Nowaka, który podwyższył na 3-1.
W 70 minucie Sebastian Mączka wykonywał trzy rzuty rożne. Za trzecim razem piłka spadła na głowę najniższego zawodnika Unii Waldemara Pindura, który szczupakiem zdobył bramkę na 4-1. Strzelanie bramek dla Unii rozpoczął i zakończył w 80 minucie Szymon Wawrzonkowski, którego długim podaniem obsłużył kapitan zespołu Sebastian Mączka.