Remis w Zwonowicach

2011-08-22 09:41:35, wyświetleń: 1418 Po zaciętym meczu LKS Unia zremisowała na wyjeździe z drużyną LKS Zwonowice 2-2 (1-1). Mecz odbył się w ramach II kolejki C-klasy. Bramki dla zespołu z Książenic zdobyli Szymon Wawrzonkowski oraz Dawid Ocytko.

W porównaniu do meczu z Leszczynami w wyjściowym składzie doszło do 3 zmian. Nieobecnego Andrzeja Hanaka, kontuzjowanego Adama Nowaka oraz Dawida Ocytko zastąpili Sebastian Mączka, Artur Gładysz oraz Grzegorz Wojtala. Ponadto w podstawowym składzie znaleźli się Daniel Konsek, Bartek Brdak, Marcin Nowak, Michał Konkol, Karol Białecki, Waldemar Pindur, Jacek Bernacki oraz Szymon Wawrzonkowski.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków książenickiej drużyny. Swoje szanse na zdobycie bramki mieli: Szymon Wawrzonkowski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam, Waldemar Pindur, który nie potrafił skierować piłki do bramki z 5 metrów. Ponadto Unia miała 5 rzutów rożnych, po których groźnie było w polu karnym gospodarzy. Jednak tym razem prawdziwe okazało się powiedzenie o mszczących się niewykorzystanych sytuacjach, gdyż w 30 minucie to Gospodarze objęli prowadzenie. Po nieporozumieniu Marcina Nowaka i Artura Gładysza napastnik drużyny ze Zwonowic przejął piłkę i zdołał pokonać Daniela Konska.
Riposta Gości była natychmiastowa. Dwie minuty po stracie bramki Jacek Bernacki zagrał do Karola Białeckiego, ten odegrał do kapitana drużyny - Sebastiana Mączki, który precyzyjnym podaniem obsłużył Szymona Wawrzonkowskiego. Był to czwarty gol Szymona w tym sezonie.
Do gwizdka kończącego pierwszą połowę wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron na boisku pojawił się Jacek Kazmierczak i Dawid Ocytko, którzy zastąpili Waldemara Pindura i Grzegorza Wojtalę. Kilka minut po pojawieniu się na boisku Dawid Ocytko mógł wyprowadzić LKS Unię na prowadzenie, ale przestrzelił głową w klarownej sytuacji. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 50 minucie Artur Gładysz zagrał klepkę z Jackiem Kazmierczakiem, po której Artur trafił w bramkarza, ale w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znalazł się Dawid Ocytko, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach książenickiego klubu.
W 55 minucie mogło być 1-3, ale na drodze piłki do bramki stanęła poprzeczka, a uderzał Szymon Wawrzonkowski z 16 metrów. w 65 minucie faulowany w polu karnym był Sebastian Mączka, ale sędzia spotkania ku zaskoczeniu wszystkich przyznał książenickiej Unii rzut wolny przed polem karnym.
Niestety powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach dało o sobie znać ponownie w 80 minucie. Po błędzie bramkarza LKS Unii gospodarze zdołali zdobyć bramkę wyrównującą.
W końcówce spotkania Jacek Bernacki mógł przechylić szalę zwycięstwa na książenicką stronę, ale spudłował z 5 metrów.