Jedenaste zwycięstwo w dwunastym meczu

2018-10-21 18:12:24, wyświetleń: 273 W ramach 12. kolejki spotkań do Książenic zawitała ekipa Sośnicy Gliwice. Mecz zakończył się zwycięstwem Unii 3-1 (2-0). Bramki dla Unii zdobyli: Arek Suchiński, Jacek Drapacz, Artur Tumula.

Relacja z meczu XXII kolejki o Mistrzostwo Ligi Okręgowej UNIA KSIĄŻENICE – Sośnica Gliwice.

W wyborcze niedzielne popołudnie czekał nas kolejny ciężki mecz z bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem z jednej z dzielnic Gliwic – Sośnicy.

Goście do tej pory zgromadzili w 11 spotkaniach 17 oczek.
Dodatkowo mają do rozegrania zaległe spotkanie z rezerwami ekstraklasowego Piasta (mecz przełożony na wniosek policji...).
Trener Unii w tym meczu nie mógł skorzystać między innymi z: Siedloka, Gnypa, Przybyszewskiego, Stajera czy Adamczyka.
Do kadry powrócił natomiast "stary" wyjadacz Mateusz Skalik.
Mecz rozpoczął się od nieporozumienia Gołysia z Niemcem.
Nasz stoper ostatecznie zdołał wybić piłkę, który już zmierzała do naszej bramki.
W 5 minucie spotkania uaktywnił się Suchiński, który strzałem z lewej nogi próbował pokonać golkipera Sośnicy.
Kolejna akcja zawodników Unii miała miejsce w 10 minucie kiedy to po dośrodkowaniu Łukasza Michalskiego strzał głową oddał Jacek Drapacz, ale piłkę pewnie złapał bramkarz gości.
Pierwsza groźna akcja Sośnicy miała miejsce w 13 minucie. Marcin Kiełpiński próbował głową pokonać Mateusza Niemca, ale piłka była zagrana zbyt lekko i wpadła wprost „do koszyczka” Mateusza Niemca.
W 21 minucie Łukasz Michalski próbował swoich sił strzelając zdystansu, lecz piłkę i tym razem broni bramkarz gości.
Pierwszygol dla Unii był autorstwa Arka Suchińskiego, który sprytnym strzałem zakładając „siatkę” pokonał bramkarza Sośnicy.
W 32 minucie kolejny gol dla Unii. Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Jacek Drapacz i piłka na szczęście zdążyła opaść tuż pod poprzeczkę gości.
Był to gol na 2 do 0 dla Unii Książenice.
Goście powinni zdobyć gola w 44 minucie, lecz przeszkodzili sobie w sytuacji przy rzucie rożnym i strzał głową zawodników z Gliwic nie zagroził naszej bramce.
Lepiej drugą połowę rozpoczęła „Sosna”. W 55 minucie Kiełpiński strzela głową minimalnie obok naszej bramki.
W odpowiedzi w 54 minucie Arek Suchiński strzałem z lewej nogi trafia w słupek
Minutę później rzut rożny dla Unii i Artur Tumula schodząc na krótki słupek dochodzi do piłki najprędzej i strzałem głową pokonuje bramkarza gości.
Goście odpowiedzieli golem tylko raz – w 60 minucie spotkania ustalając wynik meczu na 3 do 1.

Z bardzo dobrej strony spisał się Bartek Kutypa na środku pomocy. Bez zarzutów również występ Jakuba Skowronka. W obronie bardzo pewnie zagrała dwójka Tumula - Gołyś.
Nękający ciągłymi dośrodkowaniami Michalski i Kaczmarczyk również dawali o sobie ciągle znać.
Heroiczną pracę po raz kolejny wykonywał Marcin Kuczera.
O naszym najbardziej doświadczonym zawodniku nie trzeba zbyt dużo pisać... Marek Malcher im starszy tym lepszy.

Kolejny mecz, kolejna wygrana.
Znowu dopisujemy do swojego dorobku kolejne 3 ważne punkty trzymając ciągle na dystansie zespół Rymera.
Za tydzień arcyciekawy mecz wyjazdowy w Przyszowicach.
Z pewnością zespół Jedności za wszelką cenę będzie chciał zmazać po sobie plamę za blamaż w meczu z Piastem (porażka 5 do 1).

Nasz zespół natomiast powalczy po raz kolejny o 3 punkty.
Mecz już 27 października o godzinie 14:00.
Zapraszamy wszystkich już dzisiaj na ten mecz.

Podsumowanie meczu:

Skład: Niemiec, Gołyś, Tumula, Kaczmarczyk, Skowronek, Malcher, Kutypa, Michalski, Suchiński (C), Kuczera, Drapacz.

Zmiany:
65min Bogumiło za Kuczera,
88min Czopek za Drapacz.

W załączeniu przedstawiamy aktualną ligową tabelę.
Na naszej stronie internetowej znajdują się natomiast aktualne wyniki oraz statystyki całej drużyny.