Strzelanina z udziałem Unii Książenice.

2019-10-06 18:16:50, wyświetleń: 1058 Unia wraca na właściwe tory. Podopieczni Marcina Koczego pokonali 5:3 (1:1) drugi zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Uspokajamy. Górą ze strzelaniny wychodzą nasi zawodnicy, którzy zaaplikowali rywalom aż 5 goli.

Było to ważne zwycięstwo z dwóch względów.

Po pierwsze piłkarze za wszelką cenę chcieli wrócić na właściwe tory, czyli do wygrywania, po porażce w Czańcu.
Drugim aspektem jest przyszły mecz z Odrą Wodzisław.

Zwyciężając dzisiaj z Podbeskidziem udajemy się do Wodzisławia w dobrych humorach.

Czeka nas zatem pojedynek na szczycie.
Zarówno Odra jak i Unia mają po 19 punktów na swoim koncie i otwierają tabelę czwartej ligi grupy II.

Unia Książenice do meczu z Podbeskidziem wyszła w następującym zestawieniu:
Błatoń - Kaczmarczyk(C), Stajer, Siedlok, Skowronek, Wowra, Malcher, Pieczka, Michalski, Suchiński oraz Kaczmarzyk.
Na ławce rezerwowej pozostali:
Niemiec, Wolicki, Kostecki, Polak, Grzybek, Makselon oraz Kwoska.

W szczególności cieszy fakt powrotu na boisko Kamila Kosteckiego, któremu udało już się wykurować po kontuzji.

Pierwsza połowa to dominacja zespołu gości.
Już w 4 minucie groźne dośrodkowanie przerywa i wybija na rzut rożny Michał Siedlok.
Wieżowcy Podbeskidzia wkroczyli w pole karne naszego zespołu, ale po uderzeniu jednego z nich piłka poszybowała obok bramki Unii.
Dwie minuty później kolejne dośrodkowanie Podbeskidzia z lewej strony boiska lecz do piłki tym razem w dogodnej sytuacji nie dochodzi napastnik gości.
Podbeskidzie atakowało, a to Unia otworzyła wynik tego spotkania.
Już pierwszy z kontrataków naszej drużyny zakończył się golem Patryka Kaczmarzyka, który płaskim strzałem po ziemi pokonał Leszczyńskiego.
W 17 minucie znowu Michał Siedlok wygrywa pojedynek główkowy z napastnikiem Podbeskidzia i ratuje nasz zespół przed groźną sytuacją.
Minutę później kolejna akcja bielszczan, lecz piłka ląduje w "koszyczku" Błatonia.
19 minuta spotkania - zawodnik gości zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz piłka poszybowała obok naszej bramki.
W 21 minucie kolejne dośrodkowanie zawodnika Podbeskidzia, lecz znowu górą rośli obrońcy Unii.
22 minuta spotkania Kamil Kaczmarzyk strzela w boczną siatkę bramki gości.
Minutę później Michał Pieczka obija poprzeczkę bramki Podbeskidzia.
Kolejna akcja Podbeskidzia miała miejsce w 27 minucie, po złym wybiciu piłki z bramki naszego bramkarza - do piłki dochodzi zawodnik gości, lecz jego próba przelobowania wysuniętego Błatonia jest nieudana.
W 29 minucie meczu Arek Suchiński ogrywa bocznego obrońcę po czym wypuszcza na dobieg Patryka Kaczmarzyka, ale minimalnie szybszy okazuje się goalkeeper gości.
Goście wyrównali w 35 minucie spotkania po pięknym golu Damiana Hilbrychta, który technicznym strzałem z prawej strony boiska pokonał Błatonia.
Wynik w pierwszej części spotkania już nie uległ zmianie i do przerwy schodziliśmy w dobrych humorach do szatni remisując z Podbeskidziem.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian.

Już dwie minuty po wznowieniu drugiej połowy zespół Podbeskidzia mógł objąć prowadzenie, ale Michał Siedlok po raz setny w tym meczu przerwał groźne dośrodkowanie gości.
W 49 minucie wczorajszy JUBILAT Marek Malcher ze szwajcarską precyzją dośrodkowuje na głowę Arka Suchińskiego, a ten uderza po długim słupku przy okazji lobując goalkeepera gości.
Unia w tym momencie wyszła na prowadzenie w meczu.
Idąca za ciosem Unia ukąsiła już trzy minuty później.
Kapitalne prostopadłe podanie Michała Pieczki dociera do Patryka Kaczmarzyka, a nasz młodzieżowiec po raz drugi pokonuje Leszczyńskiego strzelając po ziemi obok interweniującego bramkarza.
W 58 minucie Kamil Kaczmarczyk ograł dwóch zawodników gości i dośrodkował z prawej strony boiska, lecz żaden z naszych piłkarzy nie zdołał jej skierować do bramki Podbeskidzia.
Minutę później goście wyprowadzili kontratak po którym strzelili nam gola.
69 minuta spotkania i stuprocentowa sytuacja gości. Do dośrodkowania wyskakuje dwóch zawodników gości, którzy nawzajem sobie przeszkadzając nie pokonują Błatonia.
70 minuta meczu i kolejny gol dla Unii, którego autorem był Arek Suchiński, który w efektywny i efektowny sposób pokonał bramkarza "Górali" strzałem z piętki.
Goście odpowiedzieli w 77 minucie za sprawą Bartłomieja Kręcichwosta, który wykorzystał dośrodkowanie swojego kolegi.
Ostatnie słowo należało do Unii!
W 84 minucie Kamil Kostecki zagrywa do Jakuba Makselona wyprowadzając go do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.
Popularny "Melikson" technicznym strzałem pokonuje Leszczyńskiego.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry widzieliśmy jeszcze precyzyjne uderzenie Michała Pieczki, które końcówkami palców zdołał wybić bramkarz Podbeskidzia, parując piłkę na boczną siatkę swojej bramki.

87" Kwoska za Skowronek.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę 12 października.
Czeka nas kolejny mecz na szczycie.
Naszym rywalem w meczu rozgrywanym na Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim będzie Odra.
Początek spotkania już o godzinie 15.00

Zapraszamy już dziś wszystkich sympatyków KSIĄŻENICKIEJ UNII na kolejny, miejmy nadzieję zwycięski mecz naszej drużyny.