Relacja z zaległego meczu XIII kolejki w której zmierzyły się Jedność Przyszowice z Unią Książenice

2020-11-11 16:54:15, wyświetleń: 820 Jedność 32 Przyszowice 0 - 1 Unia Książenice.

11 listopada 2020 roku w przypadające święto państwowe obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów Unia Książenice wybrała się na mecz do Przyszowic.

Mecz oczywiście rozegrany był przy pustych trybunach, a ostatnie obfite opady deszczu mocno zniszczyły murawę Jedności.
Warunki były oczywiście takie same dla obydwu drużyn, a piłka kilkukrotnie płatała figle niespodziewanie odbijając się od grząskiej murawy.

Wyjściowy skład Jedności Przyszowice:
Szindler - Hajok, Kiełbasa, Kiełtyka, Maciejewski, Par, Paszek, Pilc, Przybylski, Szołtysek (C), Wylężek.
Ławka rezerwowych: Parchański, Mnochy, Szczęsny, Tarka, Widera, Zabawczuk.

Skład Unii Książenice:
Błatoń - Mizia, Wowra, Skowronek, Lorenc, Kostecki, Pilny, Suchiński, Koleczko, Szary, Bysiec.
Ławka rezerwowych: Kuczera, Ziaja, Morawa, Kunat.

Trener: Marcin Koczy
Kierownik: Sebastian Jarosz
II trener: Mieczysław Jakubowski
Obsługa medyczna: Krzysztof Wolny.

2' Rzut z autu dla Unii Książenice wykonuje Grzegorz Pilny, piłkę niefortunnie do swojej bramki kieruje Wylężek.
Jedność 0 do 1 Unia.
4' Próba podania piłki do Jakuba Par kończy się interwencją Błatonia.
5' Szary strzela z dystansu, broni Szindler.
8' Po raz kolejny Par dostaje piłkę za linię naszej obrony, lecz sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną.
10' Rzut z autu dla Jedności. Daleki wyrzut piłki Hajoka, piłka spada w pole karne Unii.
Trener Jedności sygnalizuje zagranie piłki ręką w polu karnym Unii przez naszych zawodników, lecz sędzia nie reaguje.
Bysiec wyprowadza kontraatak, lecz jest faulowany na połowie boiska.
11' Suchiński faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Unii. Grzegorz Pilny trafia w mur.
11' Szary po raz drugi próbuje swoich sił z dystansu, piłkę pewnie broni Szindler.
12' Suchiński ogrywa Kiełtykę w pojedynku dryblerskim po czym dośrodkowuje do Byśca, lecz ten nie zdołał doskoczyć na zbyt wysoko zagranej piłki.
14' Skowronek próbuje dośrodkować z lewej strony boiska, lecz wyszedł z tego niecelny strzał.
14' Koleczko urywa się obrońcy Jedności, lecz asekurujący go kolega wybija piłkę na rzut rożny.
16' Koleczko faulowany na prawym skrzydle. Rzut wolny wykonuje Szary, który uderza w mur.
18' Suchiński po raz kolejny próbuje ograć Kiełtykę, lecz ten wybija piłkę na aut.
19' Bysiec dostaje piłkę na dwudziestym metrze, zgrywa ją do Damiana Koleczko - ten strzela, lecz dobrze interweniuje Szindler.
20' Maciejewski strzela z dystansu, lecz piłka przelatuje daleko od naszej bramki.
22' Rzut z autu dla Jedności. Po raz kolejny daleki wyrzut piłki przez Hajoka.
Trener oraz zawodnicy Jedności sygnalizują po raz drugi zagranie piłki ręką, lecz gwizdek sędziego milczy.
Chwilę później Błatoń ratuje nasz zespół przed utratą gola.
23' Hajok faulowany pod linią końcową boiska. Rzut wolny dla Jedności.
Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, wycofanie piłki na 16. metr do Hajoka, ten dwukrotnie strzela, lecz nasi obrońcy wybijają piłkę.
25' Pilny faulowany na swojej połowie.
27' Skowronek wchodzi w pojedynek sam na sam z Kiełtyką, rzut rożny dla Unii.
29' Kiełbasa oddaje strzał w kierunku bramki Błatonia, lecz piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową boiska. Róg dla gospodarzy.
30' Żółta kartka dla Kiełtyki, który faulował Suchińskiego.
31' Kapitan Jedności - Piotr Szołtysek próbuje swoich sił strzelając z dystansu, lecz Błatoń pewnie broni jego uderzenie.
33' Szary faulowany na swojej połowie.
33' Bardzo dobre dośrodkowanie Skowronka trafia na głowę Byśca, lecz ten strzela obok bramki Jedności.
35' Paszek faulowany na 18. metrze boiska. Rzut wolny wykonuje Hajok, lecz strzela nad bramką Unii.
37' Suchiński próbuje posłać prostopadłą piłkę do Byśca, lecz naszego napastnika uprzedza Szindler.
39' Rzut rożny dla gospodarzy. W swoim polu karnym faulowany jest Błatoń.
44' Strzał rozpaczy Przybylskiego z okolic 35. metra boiska.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Suchiński zobaczył żółtą kartkę.

Po pierwszej połowie Unia Książenice prowadziła 1 do 0.
Obydwa zespoły na drugą połowę wyszły bez zmian personalnych.
48' Dośrodkowanie gospodarzy w pole karne Unii, faulowany Błatoń.
49' Lorenc strzela, dobrze broni Szindler.
51' Suchiński faulowany na prawym skrzydle.
52' Koleczko strzela z 20. metrów, Szindler z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką swojej bramki.
54' 100% okazja do zdobycia gola dla Unii. Koleczko pudłuje w znakomitej sytuacji podbramkowej.
56' Gospodarzy dośrodkowują z prawej strony boiska, piłka po poprzeczce opuszcza plac gry.
57' Hajok faulowany na dwudziestym metrze. Z rzutu wolnego nad bramką uderza sam poszkodowany.
60' Hajok po raz kolejny strzela z okolic 20. metra, z problemami broni Błatoń.
61' Żółta kartka dla Lorenca.
64' Ciekawa akcja gospodarzy, lecz sędzia boczny dopatruje się pozycji spalonej.
65' Kopia akcji z minuty 64.
68' Szary faulowany na 35. metrze. Rzut wolny nic nie przynosi naszej drużynie.
69' Suchiński faulowany w polu karnym przez Szindlera, lecz gwizdek sędziego milczy.
Prawdopodobnie sędzia tą decyzją (nie dyktując rzutu karnego dla Unii) chciał naprawić swój błąd z pierwszej połowy - gdy nie podyktował "jedenastki" dla Przyszowic.
70' Rzut rożny dla Unii Książenice. Marcin Mizia głową strzela obok bramki gospodarzy.
73' Kostecki faulowany na połowie podczas wyprowadzania akcji.
74' Szary strzela nad bramką Szindlera.
74' Hajok strzela z trzydziestu metrów, Błatoń jedną ręką przenosi piłkę nad poprzeczką swojej bramki.
75' Ziaja zmienia Szarego.
Kostecki przejmuje opaskę kapitańską.
80' Koleczko podaje do Suchińskiego, lecz ten znajduje się na pozycji spalonej.
80' Koleczko drugi raz dośrodkowuje w kierunku Byśca, lecz tego uprzedza Szindler.
82' Mnochy za Maciejewskiego
82' Tarka za Par.
85' Kunat wchodzi zmieniając Koleczko.
86' Paszek strzela, broni Błatoń.
87' Mnochy strzela na bramkę Unii, lecz uderzenie to jest zbyt słabe, by pokonać rewelacyjnego w tym dniu Błatonia.
87' Kolejna kontrowersja. Ziaja podaje do Suchińskiego, który znajduje się w sytuacji sam na sam z Szindlerem, lecz sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną.
Według naszego zawodnika nie był on na pozycji spalonej o czym dowiemy się być może z nagrania Pana Marka Koleczko : )
89' Ziaja fauluje w polu karnym rywali.
90' Strzał Pilca obok bramki.
90+1' Kuczera zmienia Byśca
90+1' Kostecki faulowany na 20. metrze.
90+2' Widera zmienia Kiełtykę.
90+3' Morawa zmienia Suchińskiego.

Trudny mecz dla naszej drużyny na szczęście zakończył się happy endem.
Dopisujemy do swojego dorobku kolejne trzy punkty.