KS Górnik II Radlin - LKS Unia Książenice 1 - 3

2023-05-01 21:18:26, wyświetleń: 66 W 15 kolejce rozgrywek OZPN Rybnik klasa C inkasujemy 3 pkt w meczu z rezerwami Górnika Radlin.

Po bramkach Marek Klaja, Dawid Szpot i Adrian Godula wygrywamy 3 - 1.

Godzina meczu i perspektywa gry na sztucznym, nie nastrajały nas optymistycznie. Na miejscu okazało się, że gramy na głównej płycie, która po opadach deszczu była dość mokra, a do tego trawa była nie skoszona i wiedzieliśmy, że ciężko będzie grać po ziemi. W 5 min mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale strzał głową minął bramkę. W odpowiedzi, strzał gospodarzy ofiarną interwencją zablokował Dariusz Bober. Podobnie po strzale plecami piłkę zablokował Marek Klaja. Wynikiem 0 - 0 zakończyła się 1 połowa. Po zmianie stron mamy więcej z gry. W rogu boiska faul, Mariusz Andziul dośrodkowuje, piłkę przejmuje Marek Klaja, przekładka na lewą nogę i prowadzimy 1 - 0. Za kilka minut Arek Sikora uruchomił Adriana Godula na lewym skrzydle, ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, zagrał do Dawida Szpota, a ten trafił na 2 - 0 dla nas. Wydawało się, że jest po meczu, ale nic z tego. W międzyczasie tracimy Jędrzeja Dobrzenieckiego, który po uderzeniu łokciem w usta pojechał do szycia. Po ładnym strzale zza pola karnego tracimy bramkę na 2 - 1. W odpowiedzi, Adrian Godula wychodzi praktycznie sam na sam, ale jest faulowany i tylko żółta kartka. Trochę słownych przepychanek i łapiemy 2 żółte kartki. Mamy kolejną setkę, gdy Arek Sikora przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Na szczęście Adrian Godula lobuje bramkarza i mamy 3 - 1. Tracimy jeszcze Patryka Knapika, który skręcił kolano. Oby nic się nie stało. Gospodarze też mieli kilka sytuacji strzeleckich, ale albo nasz bramkarz był na miejscu, albo piłka leciała obok bramki.