Zwycięstwa trampkarzy!

2011-10-22 14:05:28, wyświetleń: 1353 Trampkarze Unii Książenice w dwóch ostatnich meczach zdobyli komplet punktów.
Górnik Boguszowice - Unia Książenice 2-7 (1-2). Unia zagrała w składzie: Niemiec - Bajor(36 Szczech), Motyka, Mazur, Szaraniec(50 Kroczek) - Rygoł, Koleczko - Kuba

Trampkarze Unii Książenice w dwóch ostatnich meczach zdobyli komplet punktów.
Górnik Boguszowice - Unia Książenice 2-7 (1-2). Unia zagrała w składzie: Niemiec - Bajor(36 Szczech), Motyka, Mazur, Szaraniec(50 Kroczek) - Rygoł, Koleczko - Kubasa, Woźniok, Orzechowski - Sosnowski Na ławce rezerwowych zasiedli: Okruta, Kozik, Kroczek, Szczech
Bramki: Woźniok x4, Kubasa, Sosnowski, Szczech
W początkowej fazie meczu przeważali goście. Bramka Kubasy na 1-0, później Woźnioka na 2-0. Trampkarze Unii rozochoceni dwoma bramkami zapomnieli o grze w obronie. W konsekwencji nadziewali się na groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się bramką. W pozostałych sytuacjach drużynę gości ratował świetnie spisujący się tego dnia w bramce Mateusz Niemiec. Do przerwy 1-2 dla Unii. Po przerwie dekoncentracja zawodników przyjezdnych poskutkowała utratą bramki na 2-2. Kluczowym momentem spotkania była bramka Szczecha na 2-3. Po tej bramce gospodarze nie nawiązali dalszej walki. Kolejne bramki Woźnioka (3) i Sosnowskiego rozbiły Gospodarzy, którzy tego dnia schodzili z boiska pokonani aż 2-7.

W dzisiejszym spotkaniu (22.10.2011) nasi zawodnicy pokonali w ważnym meczu SFK Rowień 4-2(2-1). Przed tą kolejką drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli.

Unia Książenice - SFK Rowień 4-2(2-1)

Skład: Niemiec - Szaraniec(41Kroczek), Bajor(52Kocjan), Mazur, Motyka - Rygoł, Koleczko - Orzechowski, Kubasa, Woźniok - Sosnowski.
Rezerwowi: Szymała, Kroczek, Okruta, Kozik, Kocjan,
Bramki: Sosnowski x2, Woźniok, Orzechowski
Mecz bardzo wyrównany. Początkowe minuty należały do gospodarzy, którzy wypracowali dwie sytuacje bramkowe. Goście odpowiedzieli natychmiastowo, lecz po dobrej grze naszej obrony oraz bramkarza nie zdołali wyjść na prowadzenie. Bramka na 1-0 padła w 10 minucie spotkanie Woźniok dobrym podaniem uruchomił Sosnowskiego, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Goście odpowiedzieli 4 minuty później. Prostopadłe podanie ze środka boiska, napastnik SFK wychodzi na czystą pozycję, lecz Bajor szybkim powrotem i faulem(kara 5 min) na szesnastym metrze powstrzymuje gości przed strzeleniem bramki. Niestety jak się okazało, nie na długo. Bramka dla gości pada z rzutu wolnego, 1-1. Chwilę później kopia sytuacji po której przyjezdni strzelili pierwszą bramkę. Prostopadłe zagranie ze środka. Napastnika tym razem faulem powstrzymuje Motyka(5 min kary). Słaby strzał z rzutu wolnego broni Niemiec. W poczynania gospodarzy wkradł się chaos. Dużo niedokładności i wybijania piłki. Goście zyskali przewagę na boisku, dochodzili do sytuacji strzeleckich, lecz i tym razem świetnie w bramce spisywał się Niemiec do spółki z formacją obronną. 25 Woźniok przechwytuje piłkę po złym wybiciu gości, mija dwóch rywali i strzela na 2-1. Wynik utrzymuje się do przerwy. 40 Rzut rożny dla SFK, niefortunna interwencja, dobrze spisującego się tego dnia Motyki i mamy 2-2. Szybka riposta gospodarzy, Orzechowski strzela, piłka mija bramkarza, lecz z linij bramkowej wybija ją obrońca gości. 41 Boisko po bardzo dobrym meczu opuszcza kontuzjowany Szaraniec. W jego miejsce wchodzi Kroczek. 45 Tym razem Orzechowski się nie myli strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę na 3-2. Warto dodać, że po raz kolejny obrońca był bliski wybicia piłki z linij bramkowej. 50 dryblujący lewym skrzydłem Orzechowski "ścina" akcję do środka, skupiając tym samym na sobie uwagę trzech obrońców, doskonałe zagranie w uliczkę do niepilnowanego Sosnowskiego, który kapitalnym strzałem w długi róg bramki nie daje szans bramkarzowi SFK. 4-2! Boisko opuszcza kontuzjowany Bajor, w jego miejsce wchodzi Kocjan. Woźniok za niesportowe zachowanie w 62 zostaje usunięty z boiska na 10. Oznacza to, że gospodarze do końca meczu zagrają w 10. Zorganizowana i zdyscyplinowana gra w defensywie do końca spotkania pozwoliła "dowieźć" cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Bilans po 7 meczach to 5 zwycięstw, 2 porażki, stosunek bramek 35-19. Z 15 punktami wciąż utrzymują kontakt z czołówką tabeli. W przyszłą sobotę w Żorach zagrają z liderem, miejscowym MKS-em. strzelcy: