Unia wywozi 3 punkty ze Skrzyszowa

2011-10-23 17:37:19, wyświetleń: 1653 Unia Książenice pokonała zespół Gwiazda II Skrzyszów 0-3 (0-1). Bramki dla Unii zdobyli: Andrzej Hanak z rzutu karnego, którego wywalczył Waldemar Pindur, Artur Gładysz po podaniu Szymona Wawrzonkowskiego oraz Szymon Wawrzonkowski po dograniu

Unia Książenice pokonała zespół Gwiazda II Skrzyszów 0-3 (0-1). Bramki dla Unii zdobyli: Andrzej Hanak z rzutu karnego, którego wywalczył Waldemar Pindur, Artur Gładysz po podaniu Szymona Wawrzonkowskiego oraz Szymon Wawrzonkowski po dograniu Artura Markera.
W wyjściowym składzie Unii zaszło kilka zmian w porównaniu z poprzednim meczem. Pod nieobecność zawieszonego za czerwoną kartkę Michała Konkola i kontuzjowanego Marcina Nowaka w defensywie zagrał Grzegorz Wojtala i Sebastian Mączka. Do ataku wrócił Szymon Wawrzonkowski, który w ostatnim meczu pauzował za żółte kartki. Ponadto w wyjściowym składzie znaleźli się: Daniel Konsek, Bartek Brdak, Andrzej Hanak, który założył opaskę kapitana, Jacek Bernacki, Artur Gładysz, Jacek Kaźmierczak, Karol Białecki i Waldemar Pindur.
Unia rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 8 minucie dokładnie podanie do Waldemara Pindura, który wyszedł na czystą pozycję i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr i obrońcy gospodarzy pokazał żółtą kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił Andrzej Hanak. Mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie do przerwy.
Po przerwie Unia kontrolowa przebieg gry i stwarzała sytuacje. W jednej z sytuacji Szymon Wawrzonkowski przedarł się lewą stroną pola karnego i wyłożył piłkę do Artura Gładysz, który podwyższył na 0-2. W końcówce spotkania po podaniu Artura Markera wynik ustalił Szymon Wawrzonkowski.
Unia zdobyła kolejne 3 punkty i została w czołówce C-klasy.